Reklama

Reklama

Oszust leczył masażem raka piersi

Opublikowano: 15 grudnia 2020 17:25
Autor: mł, info: KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

aktualnosci Szukająca pomocy w chorobie kobieta trafiła do fizjoterapeuty. Jak się okazało przez nielegalną praktykę 74- latka zostało narażone jej zdrowie a nawet życie. Policjanci z łęczyckiej komendy przedstawili już podejrzanemu zarzuty dotyczące tego przestępstwa, które jest zagrożone karą więzienia do lat 3. Pamiętajmy, że za pośrednictwem Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów możemy sprawdzić legalność podmiotu świadczącego pomoc w tym zakresie.

Reklama

W czerwcu tego roku prokuratura rejonowa w Łęczycy została zawiadomiona o nielegalnych praktykach medycznych, które wykonywane były bez wymaganego zezwolenia. Nielegalny fizjoterapeuta podjął leczenie kobiety, która zgłosiła się do niego szukając pomocy w chorobie nowotworowej. Zbadaniem sprawy zajęli się policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy. Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili, iż 74-latek swoim działaniem podczas jednej z dwóch wizyt naraził 36-letnią kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bowiem jego metoda leczenia mogła doprowadzić do pogłębienia się już istniejącej choroby. 8 grudnia 2020 roku mieszkaniec powiatu łęczyckiego usłyszał zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Dodatkowo odpowie za prowadzenia usług fizjoterapeutycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez wymaganego zezwolenia co jest zagrożone karą grzywny albo ograniczenia wolności.

Policjanci ostrzegają przed korzystaniem z usług osób podających się za fizjoterapeutów. Jak pokazuje przykład nie wszyscy mają fachową wiedzę medyczną. Dlatego przed każdą wizytą można sprawdzić za pośrednictwem Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów legalność podmiotu świadczącego pomoc w tym zakresie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.