Reklama

Reklama

Otwarcie ogródka dydaktycznego w Przedszkolu nr 1

Opublikowano: 20 listopada 2015 15:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 12:30 w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyła się mini-uroczystość z okazji otwarcia ogródka dydaktycznego: „Cztery pory roku – Ogród Małych Odkrywców”.Z tej okazj, zaproszeni goście wraz z rodzicami, mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków, którzy w swoim show przedstawiali walory ogródka.Wśród zaproszonych, obecni byli między innymi: burmistrz Krzysztof Lipiński, dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie ppłk. Arkadiusz Janiszewski oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz byli dyrektorzy Przedszkola nr 1.Dzięki otwarciu tego ogrodu, można badaczem zostać za młodu – recytowały dzieci, które na zakończenie, dość niechętnie, oddały głos pani dyrektor Joannie Stańczyk.

Reklama

Pani dyrektor dziękowała przede wszystkim pracownikom przedszkola, którzy ogromnie pomagali nie tylko przy pisaniu wniosku, lecz również przy dalszych pracach. Swoje podziękowania skierowała również do ppłk. Arkadiusza Janiszewskiego i jego podopiecznych, którzy walnie przyczynili się do ładnego wyglądu ogródka, walcząc z pogodą i spadającymi liśćmi. Pracownicy zasadzili ponad 460 roślin, przerzucili ponad 40 ton żwiru i kruszywa, oraz ponad 10 ton kamieni.

Podziękowała także radnemu Marcinowi Zasadzie, który bardzo pomógł przy montażu monitoringu na terenie przedszkola.

Burmistrz Krzysztof Lipiński zabrał głos mówiąc, że gratuluje występu podopiecznym, wyrażając podziw dla ich zdolności artystycznych. Dodał również, że ogród wymaga mnóstwa pracy, jednak ostateczne efekty są tego warte.

Następnie, wszyscy przenieśli się na plac, gdzie burmistrz wraz z dziećmi oficjalnie otworzył ogródek dydaktyczny, który będzie służył najmłodszym.

Cztery Pory Roku – Ogród Małych Odkrywców to ogródek dydaktyczny utworzony dzięki dotacji uzyskanej w wyniku konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pt. „Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Kwota dotacji wynosi ponad 28 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.