Reklama

Otwarcie siłowni i sali sportowej w łęczyckim gimnazjum

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy oddane zostały do użytku dwie sale sportowe zorganizowane w niewykorzystywanych pomieszczeniach po nieczynnej od kilkunastu lat kotłowni.Z sal będą korzystać uczniowie gimnazjum, stowarzyszenia sportowe i wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Uroczystego otwarcia siłowni zorganizowanej w jednym z pomieszczeń dokonał wczoraj wraz z dyrektor placówki Wandą Lepczak, burmistrz Miasta Krzysztof Lipiński. W okresie przerwy świątecznej obok uczniów gimnazjum trenował będzie tam najwybitniejszy łęczycki sportowiec Robert Urbanek.

Dzięki kolejnej inwestycji miasta łęczyckie gimnazjum ma jedne z najlepszych warunków do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w województwie łódzkim. W drugim pomieszczeniu po kotłowni powstanie wielofunkcyjna salka w której odbywać się będą zajęcia szkoleniowe łęczyckich karateków, lekcje gimnastyki oraz zajęcia ogólnorozwojowe i ćwiczenia gibkości tzw. stretching. 

Połączenie siłowni i salki gimnastycznej jest unikatowe w skali całego województwa. Będzie można łączyć wielokierunkowe zajęcia w jednym miejscu. Siłownia dostosowana jest do zajęć dla początkujących którzy muszą ćwiczyć w pozycjach bezpiecznych (izolwanych) jak i zawodników zaawansowanych. 

Adaptacja pomieszczenia na siłownię obejmowała wymianę instalacji elektrycznej, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie okładziny ścian i sufitu płytami GK wraz z wykonaniem malatury oraz wykonanie lamperii tynkiem żywicznym, położenie wykładziny przemysłowej. W obydwu pomieszczeniach wykonano wylewki samopoziomujące. Wartość wykonanych prac to 29 840,97 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE