Reklama

Outsourcing logistyczny - czy warto go zlecać?

Opublikowano:
Autor:

Outsourcing logistyczny - czy warto go zlecać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Czy firmy chętnie decydują się na outsourcing zewnętrzny? Kiedy powstają takie decyzje? Czy jest to opłacalne czy wiąże się jednak z wyższymi kosztami utrzymania? Postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się temu zjawisku. Jak się okazuje, e-commerce w Polsce z miesiąca na miesiąc się rozwija. Firmy, które dopiero zaczynały jako małe start-upy zaczynają sprzedawać coraz więcej. To wiąże się z wynajęciem nowych powierzchni magazynowych, zatrudnianiem kolejnych pracowników, wdrażaniem systemów informatycznych, stawianiem na lepszą flotę. Niestety w rezultacie oznacza to także duże koszty już na początku projektowania łańcucha dostaw. Pieniądze, które można zainwestować w rozwój, pozyskiwanie nowych towarów - czy można jakoś inaczej podejść do tego problemu?

 

Outsourcing dobrym rozwiązaniem

 

Firmy, które oferują outsourcing logistyczny, najczęściej mają już gotowe magazyny, systemy, odpowiednią i przeszkoloną kadrę i w dowolnym momencie może wkroczyć w łańcuch dostaw, przejmując te obowiązki, które są problematyczne dla Twojego przedsiębiorstwa. Nie zawsze oznacza to oddanie w całości logistyki, niekiedy jest to tylko jeden element, a firmy typu xbsgroup.pl szukają właściwych rozwiązań, do wdrożenia ich na miejscu.

 

Powierzchnia magazynowa, odpowiednie oprogramowanie, ludzie i wiedza - rozwój tych obszarów to ogromne koszty. Dlatego często trzeba zadać sobie pytanie - czy warto prowadzić wszystkie działy w swojej firmie, czy jednak skorzystać z zewnętrznej pomocy, która często okazuje się lekiem na największe bolączki. Oddając newralgiczne obszary w przedsiębiorstwie, kadra zarządzająca może wreszcie skupić się w całości wyłącznie na rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych dostawców, rozwoju i docieraniu do kolejnych klientów.

 

Optymalizacja łańcucha dostaw jako podstawa

 

Często ta optymalizacja łańcucha dostaw okazuje się świetnym ruchem. Firmy outsourcingowe pozwalają na szybsze, pewniejsze i bezpieczne dostarczanie produktów. Odpowiednie magazynowanie towarów, w zależności od warunków, w jakich powinny się znajdować. Dlatego lepiej odciążyć swoją siedzibę i ludzi od tego obowiązku, zmniejszyć koszty przygotowania miejsca, które jak można się domyślać, w początkowej fazie mogą pochłaniać ogromne nakłady i mieć pewność, że są w odpowiednich rękach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE