Reklama

Parada Mikołajów w Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Parada Mikołajów w Łęczycy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 6 grudnia br. na terenie Królewskiego Miasta Łęczyca odbył się jubileuszowy X Rajd Mikołajkowy, którego organizatorem jest Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. W kolorowej paradzie Mikołajów, tych małych i tych dużych, wzięło udział ok. 1000 osób. Dzieci i młodzież z prawie 40 szkół z powiatów: łęczyckiego, kutnowskiego, zgierskiego i poddębickiego, a także dorośli z terenu województwa łódzkiego chętnie maszerowali wyznaczoną trasą pod przewodnictwem Świętego Mikołaja oraz motocyklistów ze Stowarzyszenia MC Boruta.  

Piesza wędrówka Mikołajów rozpoczęła się na parkingu przed Urzędem Miejskim w Łęczycy, gdzie najaktywniejsi turyści w 2014 roku otrzymali pamiątkowe odznaki. Ponadto kilka osób zdecydowało się wstąpić w szeregi Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, by wspólnie z turystyczną bracią poznawać uroki naszego kraju. Uroczyste ślubowanie dopełniło formalności i Oddział PTTK zyskał kolejnych członków.
 
Radosna wędrówka po Łęczycy zakończyła się ok. godz. 12.00 na Placu Tadeusza Kościuszki przed Ratuszem Miejskim. Komandor Rajdu - Paweł Czarnecki podziękował uczestnikom za wspaniałą zabawę i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku w paradzie Mikołajów weźmie jeszcze więcej osób.
 
Z Rajdowiczami spotkał się Burmistrz Łęczycy - Krzysztof Lipiński, który życzył małych i dużym Mikołajom wielu wspaniałych wypraw oraz cudownych świątecznych prezentów. Pierwsze z nich dzieci i młodzież otrzymali na Rajdzie Mikołajkowym. Paczki ze słodyczami wywołały ogromną radość wśród najmłodszych turystów.
 
Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy składa serdeczne podziękowania darczyńcom i sponsorom oraz funkcjonariuszom Policji oraz Straży Miejskiej za pomoc w organizacji trasy Rajdu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE