Reklama

Park najlepszy na wagary

Opublikowano:
Autor:

Park najlepszy na wagary - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas południowego spaceru po parku spotkać można wiele osób: właścicieli psów ze swoimi pupilami, pary chadzające alejkami, matki z dziećmi oraz... wagarowiczów! Mroźny wiatr, ani niska temperatura nie stoją na przeszkodzie, by urwać się z kilku godzin w szkole i spędzić je na tzw. "lajcie". Jest to problem w wielu szkołach, który od lat nie ustępuje.- Mówiąc szczerze sytuację związane z wagarowaniem są w naszej szkole rzadkością. W większości przypadków zapisana nieobecność ucznia związana jest z tym, że dziecko zapomina przynieść usprawiedliwienia rodziców - mówi Wanda Lepczak, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. - Wiadomo, zdarzają się pojedyńcze przypadki wagarów, lecz współpracujemy z funkcjonariuszami, którzy pomagają nam wyeliminować ten problem.

- Owszem, takie zjawisko ma miejsce. Jest jednak trudno zanalizować, czy dana nieobecność faktycznie była ucieczką ze szkoły. Bardzo często rodzice kryją uczniów, wiedząc, że znajdowali się na wagarach. Staramy się zmniejszyć to zachowanie do minimum, m.in.: zawiadamiamy telefonicznie rodziców, jeśli nieobecność ucznia zwraca naszą uwagę. Ponadto współpracujemy również z policją, która pomaga nam zmniejszyć ten problem i przyznaje - udaje nam się. Sam wiem, że wagarowicze często bywają w parku, na dworcu, czy też w supermarketach - opowiada Jarosław Świtoń, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy.

Policja patroluje miejsca, w których mogłaby się znajdować młodzież i w razie ujrzenia wagarowiczów- przywożą ich do szkoły. Przestrzegamy zatem uczniów, którzy chcieliby złapać trochę świeżego powietrza - uczcie się pilnie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE