Reklama

Pasjonaci programowania i eksperymentu na edukacyjnej wycieczce

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 24 października, w ramach innowacji politechnicznej uczniowie klasy Ic Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej pod opieką Sylwii Gnatowskiej oraz Katarzyny Bednarek udali się na wycieczkę do Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Eksperymentarium w Łodzi.Głównym celem wycieczki było poszerzenie świadomości z zakresu  mechatroniki, powszechności jej zastosowania w różnych dziedzinach życia oraz zrozumienie, że fizyka nie musi być trudna.

W tym celu wybrali się do Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej ŁCDNiKP w Łodzi, gdzie dowiedzieli się, czym jest mechatronika i jakie są jej rodzaje oraz poznali zastosowanie mechatroniki w medycynie, gospodarstwie rolnym, życiu codziennym.

Pomieszczenie, w którym znajdowały się zestawy do montażu, uruchomienia aplikacji do programowania i modelowania procesów przemysłowych, a także inne stanowiska przystosowane do ćwiczeń z mechatroniki, zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Sami również mogli sterować robotem. Zabawa była przednia. To nie koniec naukowych doświadczeń. Udali się do Eksperymentarium. Tam mieli okazję zwiedzić wystawę interaktywną, która objaśniała często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki np.: magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki, dźwięku, itp., które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości ich działania i wypróbowania np: "Nurek Kartezjusza", "Kosmiczny tunel", "Słup zagrożenia", "Lewitująca piłka" czy "Głowa na tacy".

Dzięki połączeniu nauki z zabawą, mogli lepiej zrozumieć skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Nawet najtrudniejsze teorie stały się zrozumiałe i interesujące - przynajmniej dla większości. W toku własnych działań, poznali różne zjawiska, a na zakończenie na podstawie zdobytych wcześniej wiadomości, rozwiązywali zadania. I oczywiście był czas na samodzielne korzystanie z przyrządów interaktywnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE