Reklama

Paulina Kaszubska podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

Opublikowano:
Autor:

Paulina Kaszubska podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Rozmawiamy dziś z uczennicą gimnazjalnej klasy III B łęczyckiej Szkoły Podstawowej nr 1, której osiągnięcia plasują ją w ścisłej czołówce w województwie. Paulina Kaszubska może bowiem poszczycić się tytułem laureata konkursu z chemii i języka polskiego, jest też finalistką wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Paulino, gratulujemy tak licznych sukcesów. Zdradź nam swój sekret, jak skutecznie się uczyć ? Aby osiągać tak fantastyczne wyniki i spektakularne sukcesy jak ty?- Według mnie, najważniejsze to skupić się na dziedzinie, którą lubimy, wtedy nauka jest przyjemnością. Nie będę jednak ukrywać, że np. z tytułem laureata konkursu przedmiotowego wiąże się także ogromna praca, rozłożona na miesiące, nieraz nawet lata. 

Czy przygotowywałaś się do konkursów wyłącznie samodzielnie?

- Oczywiście, że nie. Nieocenioną pomocą i wsparciem wykazali się moi nauczyciele. Regularnie pracowaliśmy po lekcjach na dodatkowych zajęciach. Między innymi w czasie ferii zimowych mogłam poszerzyć wiedzę z zakresu obejmującego konkursy wojewódzkie, który niejednokrotnie przekracza materiał realizowany w gimnazjum.

To ciekawe. Czy oznacza to, że musiałaś zgłębić program szkoły średniej?

- Tak. Pani Dorota Graczyk-Baranowska w przystępny sposób przekazała mi informacje np. o izomerii węglowodorów i ich pochodnych, Pani Marzena Michalska pomagała mi rozwiązywać zadania z maturalnych arkuszy z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pani Ewa Pawałowska z kolei ułatwiła analizę obszernego kanonu lektur z uwzględnieniem pozycji zarezerwowanych dotąd dla szkół średnich. Pani Alicja Lisiecka zaś objaśniła mi zawiły świat inwestycji i gry na giełdzie.

Z którą z tych nauk wiążesz swą przyszłość jeśli chodzi o wybór szkoły ponadgimnazjalnej?

- Żałuję, że muszę w ogóle dokonywać wyboru profilu klasy, ponieważ chętnie rozwijałabym zainteresowania we wszystkich kierunkach. Jeśli jednak mam tego wyboru dokonać, to zdecydowanie postawię na chemię w klasie o profilu matematyczno-chemicznym.

Za niecały miesiąc egzaminy gimnazjalne, a ty już jesteś zwolniona z jego 2 części: języka polskiego oraz przedmiotów przyrodniczych. To musi być ogromna satysfakcja. Co będziesz robić w tym czasie?

- Oczywiście będę wspierać moich kolegów i koleżanki, trzymając kciuki, aby temat rozprawki okazał się łatwiejszy niż na próbnych egzaminach. 

Dziękujemy za rozmowę życząc wielu sukcesów w szkole średniej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE