Reklama

Paweł Kulesza komentuje nominację Moniki Kilar-Błaszczyk

Opublikowano:
Autor:

Paweł Kulesza komentuje nominację Moniki Kilar-Błaszczyk - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś głównym obiektem zainteresowania ze strony mediów jest bez wątpienia Monika Kilar-Błaszczyk, która otrzymała nominację na pełniącą obowiązki burmistrza Łęczycy. Jednak media wojewódzkie i ogólnopolskie, które przyjechały dziś do naszego miasta, zainteresowały się także osobą przewodniczącego rady miasta Pawła Kuleszy. Dziennikarze Radia Łódź i TVP3 Łódź pytali przewodniczącego o opinię związaną z obecną sytuacją w łęczyckim samorządzie. O Krzysztofie Lipińskim - Jest to osoba, która bardzo wiele złego wyrządziła dla tego samorządu. Zresztą, ja nie jestem sędzią, tym zajmują się inne organa, nie komentuję tego. Fakt, że jest zawieszony od pół roku jest wystarczający, żebyśmy wyrazili wielką troskę i podjęli działania. Cieszę się, że to nastąpiło tu i teraz. 

O współpracy z Moniką Kilar-Błaszczyk

- Jest to olbrzymia szansa na to, aby nasz samorząd zaczął wreszcie funkcjonować w sposób efektywny, a przede wszystkim, abyśmy odzyskali zaufanie, bo uważam, że zostało ono nadszarpnięte różnymi wydarzeniami, które nie leżą po naszej stronie. Wizerunek miasta został mocno nadszarpnięty i każde działanie próbuje zmazać tę złą opinię. Ja jestem pełen nadziei, podobną opinię wyrażają moi koledzy i koleżanki. 

O wniosku w sprawie referendum

- Jeden z klubów radnych złożył taki wniosek, to jest normalna procedura. On musi być zaopiniowany przez komisję rewizyjną, wraca do klubu, który składa projekt uchwały i w normalnym, bądź nadzwyczajnym trybie rada się zajmie tym wnioskiem, decydując czy takie rozwiązanie przyjmuje. W mojej ocenie jest to słaby kalendarz, bo mamy kilkanaście miesięcy do końca tej kadencji, a wymogi proceduralne są dość trudne, więc może się zdarzyć, że w ostatniej chwili pojawia nam się nowy burmistrz. Skuteczność referendalna jest taka jaka jest w naszym państwie. Ale to jest moja prywatna opinia jako radnego tego miasta, a nie broń Boże, jako przewodniczącego rady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE