Reklama

PEC jednak z nie tak dużym zyskiem? Tak twierdzi nowy prezes

Opublikowano:
Autor:

PEC jednak z nie tak dużym zyskiem? Tak twierdzi nowy prezes - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dnia 25 maja z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej odwołano Jana Budzińskiego, a w jego miejsce powołano Cezariusza Grabowicza.Spółka w ubiegłym roku odnotowała zysk, czego nie omieszkał przypomnieć sam Jan Budziński w swoim oświadczeniu opublikowanym TUTAJInnego zdania jest nowy prezes, który potwierdza, że spółka odnotowała zysk, ale… nie tak duży. Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia Cezariusza Grabowicza (pisownia oryginalna): W związku z nieprawdziwymi informacjami prasowym przedstawionymi w mediach o tym, ze p. Budziński został pozbawiony pracy pomimo, że ”zarobił dodatkowo dla spółki PEC Łęczyca 700 000zl” informuję, że Spółka wykazała zysk na koniec 2015r w wysokości zaledwie 115 000,00zł!

Wysokość zysku jest mierna, jeżeli podam iż koszt gazu w tym samym okresie został Spółce obniżony o 173 417,00zł a jest to główny składnik kosztów jej działalności . Również inne aktywności podejmowane przez p. Budzińskiego nie kończyły się sukcesem. Chociażby prowadzona szeroka akcja informacyjna o możliwości sprzedaży przez PEC ciepłej wody użytkowej nie spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Łęczycy i w efekcie nie wpłynęła na sprzedaż ciepła.

Chciałbym poinformować mieszkańców, iż podstawą oceny Zarządu jest rok obrachunkowy. Dlatego w oparciu o rzetelne dane przygotowane przez dział rachunkowości PEC Łęczyca Spółka z o.o. trudno doszukać się tych ogromnych sukcesów  P. Budzińskiego w spółce ciepłowniczej gdzie o wynikach decyduje wieloletnia systematyczna praca i nie ma drogi na skróty.

Należy też wyjaśnić mieszkańcom, że Spółka wcale nie jest w idealnej sytuacji finansowej, gdyż uzależniona jest od aktualnej ceny gazu, temperatury zewnętrznej i cyklu produkcji ciepła (zarabia zimą a wydaje latem) oraz wielu innych czynników.

W efekcie należy stwierdzić że informacje publikowane przez p. Budzińskiego są dalece nieprawdziwe, wprowadzają w błąd mieszkańców Łęczycy i zniekształcają wiedzę o rzeczywistych wynikach działalności Spółki.

Z poważaniem

Cezariusz Grabowicz

Prezes PEC Łęczyca Spółka z oo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE