Reklama

Reklama

Pierwsza część walnego zgromadzenia członków „Łęczycanki”

Opublikowano: pt, 17 cze 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj o godzinie 17 w Bursie Szkolnej odbyła się pierwsza z dwóch części walnego zgromadzenia członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka”.Tłumów w przeciwieństwie do zeszłego roku nie było. Na zgromadzeniu stawiło się około 40 członków , którzy około 30 minut wybierali skład prezydium oraz poszczególnych komisji. Ostatecznie, prowadzenie zgromadzenia powierzono pani Jolancie Marciniak. Skład komisji mandatowo-skrutacyjnej utworzyli: Halina Nowak, Dorota Bas oraz Andrzej Stępniak. W skład komisji wnioskowej weszli: Danuta Domińczak, Teresa Woźniak i Jerzy Kopczyński.Prezes Spółdzielni Jarosław Pacholski przedstawił sprawozdanie finansowe zarządu za ubiegły rok. Spółdzielnia w roku 2015 liczyła 3399 członków, czyli o 48 członków więcej niż w ubiegłym roku. Prezes mówił również stawce esklpoatacyjnej, która wynosiła 1,51 zł na metr kwadratowy i była niższa niż w roku 2014.Dodatkowo, przedstawił także statystykę średniorocznego zatrudnienia, która wynosiła 22,06 etatu, czyli była niższa niż w roku 2013, kiedy wynosiła ona 28,96 etatu.Jednym z newralgicznych punktów wczorajszego zgromadzenia był temat kosztów „bazy” Spółdzielni, które w ubiegłym roku wyniosły 475 641,34 zł. Krzysztof Urbański nazwał ten wynik „błędem technicznym”, dodając, że w roku 2014 koszty te wynosiły prawie 300 tys. zł. więcej.

Reklama

Jarosław Pacholski w odpowiedzi poinformował, że doszło do redukcji 4 etatów, a płacę jednego z pracowników wlicza się do stawki eksploatacyjnej.

Inni spółdzielcy również wykazywali ogromne zainteresowanie stanem finansowym Spółdzielni, a przede wszystkim kredytami krótko oraz długoterminowymi. Prezes zaznaczył, że obecny zarząd oprócz kredytu na termomodernizację, nie zaciągnął żadnego innego.

Spółdzielcy udzielili absolutorium Jarosławowi Pachoskiemu (23  za, przeciw 10). Natomiast były zastępca prezesa Arkadiusz Podawczyk go nie otrzymał (14 za, 19 przeciw). Głosowanie było tajne.

Ponadto, głosowano nad uchwałą dotyczącą budowy bloku przy ulicy Kaliskiej. Głosami 12 za i 9 przeciw uchwała przeszła.

Część druga rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00 w Bursie Szkolnej i dotyczyć będzie członków nieruchomości przy:

ul. ZWM 1 i 1a,
ul. Belwederskiej 79; 79a; 81; 81a; 83; 85; 75 i 75a
ul. Bitwy nad Bzurą 24, 26, 39
ul. Osiedlowej 4
ul. Dworcowej 5f
oraz lokali użytkowych przy ul. Bitwy nad Bzurą 22a; Belwederska 81

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.