reklama

Pierwsze walne zgromadzenie spółdzielców. Jarosław Pacholski w ogniu pytań

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze walne zgromadzenie spółdzielców. Jarosław Pacholski w ogniu pytań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościWczoraj o godzinie 17 odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka”, największej łęczyckiej spółdzielni. Było to pierwsze z czterech cząstkowych spotkań, na których to spółdzielcy mogą poruszyć ważne dla nich kwestie i stanąć oko w oko z radą nadzroczą i zarządem spółdzielni. Wybiorą również nowych członków rady nadzroczej.Wczorajsze zgromadzenie dotyczyło nieruchomości  znajdujących się na ul. Marii Konopnickiej 1,1A,1B, 3, 5, 7, 9, 11, 15, 8B, 8C i stawiło się na nie aż 76 członków z prawem do głosowania. Obecny był również burmistrz Krzysztof Lipiński i przewodniczący rady miasta Zenon Koperkiewicz. Burmistrz, który miał okazję zwrócić się do mieszkańców, podziękował przede wszystkim za zaproszenie.- Jest mi niezwykle miło, ponieważ jak wiecie, jestem pracownikiem sezonowym i już trzecią kadencję rozpocząłem jako burmistrz Łęczycy i mam porównanie. W poprzednich moich kadencjach nigdy tak dobrze nie układała się współpraca na linii urząd miasta-burmistrz- spóldzielnia mieszkaniowa „Łęczycanka”. Dla mnie, burmistrza, jest to niezwykle istotne, ponieważ w waszych zasobach mieszka więcej niż 1/3 łęczycan. Nie można nie uczestniczyć w życiu społecznym „Łęczycanki” – powiedział.Burmistrz mówił o wspólnych planach magistratu i spółdzielni, co jest niezwykle ważne dla Łęczycy i życzył mieszkańcom optymalnego wyboru nowych przedstawicieli rady nadzorczej.Na początku zgromadzenia mieszkańcy wybrali prezydium. Przewodniczącą została Danuta Domińczak, Zbigniew Lizak {zastępca przewdoniczącego) i Zofia Kowalska {sekretarz}. Moment wyboru komisji zarówno wnioskowej, jak i mandatowo-skrutacyjnej był dość trudny, ponieważ… nie było chętnych. Po jakimś czasie udało się jednak stworzyć obie komisje w pełnych składach. W skład komisji mandatowo-skrutacyjnej weszli: Anna Stańczyk (przewodnicząca), Irena Budzyńska (sekretarz), Andrzej Łuczak (członek). Komisję wnioskową utworzyli: Stanisław Chałupnik (przewodniczący), Krystyna Florczak (sekretarz), Halina Królak (członek).

Mieszkańcy już na wstępie złożyli dwa wnioski o zmianę punktów w porządkach obrad. Chodziło o punkt 6, czyli wybór nowych członków do rady nadzorczej, gdzie dwóch wnioskodawców domagało się, aby doszło do wyboru po sprawozdaniach obecnej rady nadzorczej. Mieszkańcy uważali za nietransparentny fakt, że będą wybierali nowych członków przed sprawozdaniem obecnej rady, które może wypaść niekorzystnie. Ostatecznie przeszedł wniosek Krzysztofa Góralskiego i punkt 6 przesunięto za punkt 12.

Drugim istotnym wnioskiem był wniosek Teresy Woźniak, która wnioskowała o tajne głosowanie. Doszło niemalże do precedensu, ponieważ w statucie spółdzielni nie jest opisana forma głosowania, a dotychczas głosowania były jawne. Wnioskodawczyni argumentowała swój wniosek faktem, że przy głosowaniu dla absolutorium dla zarządu, głosują pracownicy spóldzielni, którzy mogą głosować niekoniecznie ze swoją wolą. Głosami 73 za a 3 przeciw, przyjęto wniosek.

Jarosław Pacholski za pomocą liczb i wykresów starał się zobrazować obecną sytuację.Poruszył między innymi kwestię oszczędności, jakie udało się zdobyć na redukcji 5 etatów, gdzie w efekcie zaoszczędzono 175 tys. Zaznaczył, że na większą redukcję spółdzielnia nie może sobie pozwolić, mimo chęci spółdzielców, bowiem wtedy spadłaby również jakość i efektywność wykonywanej pracy.

Wraz z upływem czasu, na sali natężenie i podenerwowanie wśród mieszkańców stawało się coraz większe. Spowodowane było to faktem braku ciągłości tematycznej, ponieważ mieszkańcy momentami nie trzymali się punktów obrad, a chcieli wyrazić swoje zdanie. Tuż przed głosowaniem za absolutorium dla zarządu, zaczęli opuszczać salę.

Ostatecznie mieszkańcy udzielili absolutorium czterem członkom zarządu za rok 2014.

Zofia Wodzyńska otrzymała głosów 36 „za” i 29 „przeciw”
Jarosław Szymański otrzymał głosów 36 „za” i 25 „przeciw”
Arkadiusz Podawczyk otrzymał głosów 33 „za” i 32 „przeciw”
Jarosław Pacholski otrzymał głosów 36 „za” i 27 „przeciw”

Marek Gduła i Janusz Muszyński nie otrzymali poparcia od mieszkańców. Spółdzielcy negatywnie ich ocenili głosując odpowiednio – Janusz Muszyński 15 „za” i 49 „przeciw”, Marek Gduła 16 „za” i „49” przeciw.

Na pierwszym cząstkowym walnym zgromadzeniu wybrano również członków do rady nadzorczej SM „Łęczycanka”. Przedstawiamy wyniki:

1.       Waldemar Augustyniak – 23

2.       Maryla Chodkiewicz – 18

3.       Kamil Cieśliński – 17

4.       Grzegorz Dymecki – 28

    5.    Krzysztof Graczyk – 30

6.       Zenon Kasierski – 28

7.       Roman Kunowski – 2

8.       Robert Łukasiewicz – 17

9.       Marek Majewski – 34

10.   Jerzy Sadowski – 1

11.   Andrzej Stępniak – 16

12.   Szymon Szajnocha – 31

13.   Jarosław Szymański – 37

14.   Agnieszka Tuszyńska – 19

15.   Krzysztof Urbański – 25

16.   Tadeusz Wałowski – 38

17.   Urszula Wasiak – 2

18.   Zofia Wodzyńska – 31

 

Już dziś, także w Bursie Szkolnej o gdzinie 17 odbędzie się kolejne walne zgromadzenie, tym razem dla nieruchomości: ul. Bitwy nad Bzurą 24, 26, 39, ul. Osiedlowa 4, ul. Belwederska 83, 85, ul. Dworcowa 5F, lokal użytk. Krzyżaniak, lokal użytk. Nitecki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE