Reklama

Reklama

„Pies w służbie człowieka”

Opublikowano: czw, 12 maj 2016 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 10 maja w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się piąte z cyklu warsztaty dla grupy 5-latków z Przedszkola Nr 1 prowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej”.Na wstępie zajęć dzieci tradycyjnie przywitały się z psem. Następnie  Małgorzata Krzemińska zapytała się dzieci czy ich zdaniem psy pełnią jakieś zadania w społeczeństwie a one chętnie podzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Reklama

Prowadząca warsztaty przypomniała przedszkolakom, że psy mają o wiele lepiej rozwinięty niż ludzie węch i słuch, dlatego ludzie wykorzystują te psie zmysły w szkoleniu psów do specjalnych zadań jak np. tropienie, poszukiwanie ludzi, wykrywanie materiałów wybuchowych itp. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jakie zadania stawiane są psom przez ludzi m.in. w policji, w wojsku, w służbie celnej, straży pożarnej, Górskim oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Poznały także jak ważna jest rola psa-asystującego osobie niepełnosprawnej oraz psa – przewodnika osoby niewidomej.

5-latki obejrzały też zdjęcia z warsztatów dogoterapii, w których uczestniczyły znane im już Husky - Szaman i Kluska oraz dowiedziały się, że psy mogą wspomagać również dzieci w nauce w przedszkolu. W dalszej części warsztatów w celu utrwalenia zdobytej wiedzy zostało przeprowadzone ćwiczenie, które polegało na wyszukaniu przez dzieci w materiałach prasowych zdjęć przedstawiających psie profesje.

Przedszkolaki po kolei opowiadały pozostałym uczestnikom  jakie psy udało im się znaleźć oraz w jaki sposób służą one człowiekowi. Wysłuchały także wiersza Marka Ryszarda Grońskiego pt.: „Bardzo zajęte psy”  i wskazywały zawody jakie wykonywały wymienione w wierszu czworonogi. W końcowej części zajęć odbyła się pogadanka, mająca na celu uświadomienie przedszkolakom , że pies oprócz ważnej roli jaką pełni w służbie człowieka może być również  jego przyjacielem, z którym można miło i aktywnie spędzić czas. Prowadząca warsztaty zachęciła dzieci, by poprzez różne sporty i zabawy z psem (frisbee, bieganie/wyścigi, aportowanie itp.) pogłębiali więź ze swoimi domowymi pupilami. Szóste a zarazem ostatnie warsztaty dla przedszkolaków odbędą się w przyszłym tygodniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.