Reklama

Piknik "Razem po zdrowie" w Prądzewie

Opublikowano: pon, 24 lip 2017 09:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 22 lipca w Prądzewie (Gmina Łęczyca), odbył się piknik sportowo – rekreacyjny, którego głównym celem była promocja aktywności fizycznej i sportu. Impreza przygotowana została przez Wiejski Klub Sportowy Prądzew oraz mieszkańców Prądzewa przy współpracy z Urzędem Gminy w Łęczycy. Jej organizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu „Razem po zdrowie – impreza sportowo – rekreacyjna w Prądzewie”. Wzięli w niej udział zarówno mieszkańcy Prądzewa, jak i gmin sąsiednich. Imprezę otworzył Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, który wręczył na ręce Prezesa WKS Prądzew Pana Dominika Kicińskiego piłki dla klubu. Głos zabrał również poseł na Sejm RP Pan Marek Matuszewski, który pełni jednocześnie funkcję Wiceprzewodniczącego  Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W imprezie udział wzięli także Radny Powiatu Zgierskiego Pan Zbigniew Antczak, Skarbnik Gminy Łęczyca Pani Agnieszka Kaszubska, a także Radny Gminy Łęczyca Pan Stefan Pacholczyk.

Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Prądzew, czekały różnorodne atrakcje. Każda zainteresowana osoba, młodsza czy starsza, mogła wziąć udział w przygotowanych dla nich konkursach. Wśród nich znalazł się m.in. konkurs rzutów karnych do punktowanej bramki, slalom w workach na czas, rzut wiankiem na pachołek, slalom z piłką zakończony strzałem do punktowanej bramki czy żonglowanie piłką. Mimo zaciętej rywalizacji, wynik nie był najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki w postaci m.in. pamiątkowych medali. Z racji tego, iż podczas imprezy promowana była aktywność fizyczna, uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie fitness z wykorzystaniem trampolin. Pod okiem profesjonalnego instruktora, wykonywali różnorodne figury, zachowując na twarzy uśmiech, mimo, iż z nieba lał się żar, który chwilami utrudniał wykonywanie poleceń. Pokaz fitness przeprowadził Olympia Fitness Klub z Łęczycy.

Podczas imprezy odbył się także mecz pomiędzy WKS Prądzew a jej uczestnikami. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Do udziału w nim zgłosiło ponad 30 zawodników, przez co drużyna „Uczestników imprezy” została podzielona na 4 mniejsze zespoły mieszane, które zmieniały się co 15 minut. Mecz toczony był w duchu fair play oraz przyjaznej atmosferze i zakończył się wynikiem 7 do 1 dla gospodarzy.

Największą atrakcją tego dnia, na którą czekali przede wszystkim młodzi sportowcy, był występ Krzysztofa Golonki, mistrza świata w trikach piłkarskich, podwójnego wicemistrza Europy w trikach piłkarskich, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Freestyle Football. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarskich performerów na świecie. W ciągu 10 lat swojej kariery odwiedził wraz ze swoimi autorskimi pokazami ponad 40 państw, a jego niesamowite umiejętności wykorzystywane były przy promocji najważniejszych  wydarzeń kulturalnych i sportowych  na świecie, takich jak choćby finał Euro 2012 w Kijowie. Jest także finalistą programu Mam Talent oraz twórcą najpopularniejszego w Polsce programu sportowego na youtube Trenuj z Krzychem. Krzysztof Golonka zabrał uczestników w świat swojej pasji, jaką jest piłka nożna. Podczas ponad dwugodzinnych warsztatów pokazał tajniki sztuczek piłkarskich, które z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem próbowali przyswoić młodzi piłkarze. Nie zabrakło także prelekcji wygłoszonej przez mistrza, poświęconej aktywności fizycznej i jej wpływowi na nasze zdrowie, zakończonej pokazem umiejętności piłkarskich. Po zajęciach można było zrobić sobie wspólne zdjęcie i zdobyć autograf Krzysztofa Golonki.

Oprócz atrakcji sportowych można było również sprawdzić swoje zdolności manualne, lepiąc przedmioty z gliny, czy wykonując ozdoby z wycinanek i bibuły. Najmłodsi uczestnicy natomiast mogli pomalować sobie buzie. Nie zabrakło również bezpłatnych atrakcji dla dzieci w postaci dmuchanej zjeżdżalni, z której nierzadko korzystali także dorośli, basenu z piłkami oraz mega dmuchanego boiska piłkarskiego. Kto natomiast chciał sprawdzić swoje podstawowe parametry zdrowia, mógł skorzystać z możliwości zmierzenia sobie ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Dla wszystkich przygotowana została także grochówka i kiełbaski. Również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Prądzewianki” przygotowały poczęstunek dla uczestników w postaci przepysznych ciast.

Całą fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie Urzędu Gminy Łęczyca klikając TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE