Reklama

Po raz drugi w tym roku obcięli pensję wójtowi

Opublikowano:
Autor:

Po raz drugi w tym roku obcięli pensję wójtowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wojenki radnych z wójtem w Grabowie ciąg dalszy. Radni "Inicjatyw Samorządowych" zwołali nadzwyczajną sesję, na której po raz drugi już obniżyli włodarzowi pensję. Twierdzą, że to wynik nieprawidłowości stwierdzonych przez Regionalną Izbę Obrachunkową.Jak tłumaczyli radni, sesja zwołana została po analizie protokołu Regionalnej Izby Obrachunkowej, która kontrolowała gminę za okres kwiecień 2015 - maj 2016. Uchwała o obniżeniu pensji wójta Tomasza Pietrzaka, przygotowana przez klub "Inicjatywy Samorządowe", ma być pokłosiem tej kontroli.

- Podstawę obniżenia wynagrodzenia wójta gminy Grabów stanowią nieprawidłowości i uchybienia, wynikające z nieprzestrzegania przepisów prawa oraz naruszenie procedur kontroli wewnętrznej, ujawnione podczas czynności kontrolnych przeprowadzonych przez RIO w Łodz, wykazane w protokóle kontroli oraz wystąpieniu pokontrolnym. Kontrolujący wykazali, że zarzuty dotyczące wójta odnoszą się przede wszystkim do spraw wynikających z wykonywania budżetu oraz gospodarowania nieruchomościami - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Ostatecznie została ona przegłosowana większością głosów, choć nie wszyscy byli jej przychylni. Radny Sławomir Jędrzejczak uważał na przykład, że temat powinien zostać przełożony na inny termin ze względu na nieobecność wójta (przebywał wówczas na urlopie). To nie przeszkodziło jednak ostatecznie w obniżeniu mu pensji - z 8620 zł do 6 tys. złotych brutto.

- Jest to podwójna zemsta, ponieważ rzadko się zdarza, aby obniżano komuś wynagrodzenie. Dwukrotnie. Argumentem radnych są zalecenia pokontrolne RIO, a szkoda, że sami się do nich nie stosują, notorycznie nie wykonując czynności naprawczych. Mogliby to zrobić np. poprzez obniżenie sobie diet - komentuje wójt Tomasz Pietrzak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE