Reklama

Reklama

"Po sąsiedzku pod dębem"

Opublikowano: śr, 18 maj 2016 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Finał projektu "Po sąsiedzku pod dębem – integracja mieszkańców pod dębem" w Wygorzelach.14 maja w Wygorzelach odbyła się uroczystość upamiętniająca 216 rocznicę powstania wsi oraz finał projektu „Po sąsiedzku pod dębem – integracja mieszkańców pod dębem” w ramach konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” finansowanego przez Bank Zachodni WBK.

Reklama

Około godziny 13-tej na placu po dawnej szkole zgromadzili się mieszkańcy wsi, uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Wygorzelach, zaproszeni goście oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Uroczystość rozpoczęła sołtys wsi Wygorzele Bożena Maćczak. Kolejno głos zabrali – dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce Anna Kowalczyk, radna Małgorzata Matusiak, przewodniczący Rady Gminy Michał Sobiński, który odczytał list gratulacyjny, list od kapłana Mateusza Szymkiewicza z parafii Mariawitów w Nowej Sobótce odczytała Danuta Wachulak. Następnie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi przy tablicy upamiętniającej szkołę w Wygorzelach. Głos zabrali również dyrektor szkoły w Wygorzelach Tadeusz Nowak, nauczycielki Barbara Krzyżanowska i Joanna Michel. Można było wrócić wspomnieniami do przeszłości oglądając wystawę starych zdjęć i wysłuchać historii szkoły i wsi, którą przedstawili Adam i Marysia Góral wraz z Patrycją Engel. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze SP w Starej Sobótce przygotowane przez panie nauczycielki Annę Antkiewicz i Małgorzatę Brzostowicz. Na zakończenie części oficjalnej wystąpiła sołtys wsi Nowa Sobótka Bożena Kawczyńska wraz z zespołem TRIO. Później wszyscy zostali zaproszeni na grochówkę z kotła przygotowaną przez Apoloniusza Kołakowskiego oraz ciasto i kawę przygotowaną przez mieszkanki Wygorzel.

Przy realizacji projektu pracowali mieszkańcy wsi Wygorzele przy wsparciu UG w Grabowie.

Z placu szkolnego usunięto krzaki, zasiano trawę, nasadzono krzewy, został przywieziony kamień, na którym umieszczono tablicę pamiątkową, a także została zainstalowana nowa tablica sołecka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.