Reklama

Podejrzenie koronawirusa pod Łęczycą! Mężczyzna wrócił z Włoch i...

Opublikowano:
Autor:

Podejrzenie koronawirusa pod Łęczycą! Mężczyzna wrócił z Włoch i... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj zespół ratownictwa medycznego zabrał do jednego z łódzkich szpitali mężczyznę z podejrzeniem koronawirusa! Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o tym od naszych Czytelników. Udało nam się to potwierdzić oraz porozmawiać z matką mężczyzny. Okazuje się jednak, że nie ma powodu do paniki.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Witoni. Jak ustaliliśmy, załoga zespołu ratownictwa medycznego ubrana w ochronne kombinezony zabrała z Domu Nauczyciela mężczyznę w średnim wieku. Miał wysoką gorączką, niedawno przyjechał z Włoch. Chorego przewieziono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego.

Próbowaliśmy potwierdzić te informacje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęczycy, jednak odesłano nas do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Jednocześnie dotarliśmy do matki mężczyzny, u którego podejrzewano zakażenie chińskim wirusem.

- Wiem, że ludzie wszczynają panikę, ale już wczoraj zrobiono synowi badania i nie stwierdzono koronawirusa. Wrócił z Włoch, miał gorączkę powyżej 38 stopni, dlatego został przebadany na wszelki wypadek - powiedziała kobieta w rozmowie z naszym reporterem.  

Podobne informacje podaje nam Urząd Wojewódzki. Tamtejsi urzędnicy uspokajają – niemal na pewno nie mamy do czynienia z przypadkiem koronawirusa, tylko z grypą.

- Na chwilę obecną na obserwacji przebywają trzy osoby. Pobrano od nich próbki, jednak wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia ze zwykłą grypą – mówi nam Dorota Gajewska z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE