Reklama

Reklama

Podsumowanie Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2017

Opublikowano: czw, 28 gru 2017 13:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W niedzielę 17 grudnia na hali MOSiR w Pabianicach dobiegła końca VIII edycja całorocznego cyklu turniejów Tenis 10 – Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2017. W ostatniej przed świętami, finałowej imprezie tenisowego maratonu dla najmłodszych adeptów białego sportu Programu – PZT Tenis 10, nad którym patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, wzięło udział 30 dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Reklama

Młodzi tenisiści rywalizowali o zwycięstwo, kolorowe dyplomy, puchary, medale, upominki i słodycze oraz o punkty rankingowe zaliczane do końcowej klasyfikacji cyklu. Ranking wyłonił 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej, czyli poziomach:

niebieski – 7 lat,

czerwony – 8 lat,

pomarańczowy – 9 lat,

zielony – 10 lat.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz trofeów i dyplomów otrzymali wartościowe nagrody w postaci sprzętu tenisowego, odzieży i gadżetów od Wilson Polska, patrona i sponsora cyklu.

Jest nam bardzo miło pochwalić się sukcesami naszych zawodników MMKT – Łęczyca, pomysłodawcy i twórcy imprezy, którą już ósmy raz realizujemy z całą tenisową Polską. Jest to możliwe dzięki współpracy z władzami Łęczycy i Pabianic, Polskim Związkiem Tenisowym, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Wojewódzkim Związkiem Tenisowym w Łodzi, a przede wszystkich Wilson Polska. Dziękujemy serdecznie w imieniu swoim oraz młodych tenisistów – mówi Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.

W kategorii zielonej, czyli 10-latków, najlepszym zawodnikiem okazał się Juliusz Stańczyk, który mieszkając koło Łodzi często trenuje na kortach w Łęczycy.

Julek ma 8 lat, a wygrywa w kategorii 10-latków. To nic w porównaniu z tym, co robi w kategorii skrzatów, czyli 12-latków. W rankingu krajowym PZT Warszawa zajmuje obecnie 98 miejsce na ponad 300 sklasyfikowanych. Od stycznia jako 9-latek, będzie plasować się w rankingu na ok. 45 miejscu w Polsce oraz stanie się numerem 1 wśród 10-latków. Takiego przypadku w historii polskiego tenisa jeszcze nie było. Na taki sukces złożył się wielki talent, duży wysiłek sportowy Julka oraz olbrzymie zaangażowanie całej rodziny, na czele z dziadkiem Julka. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich – trzymamy za Was kciuki – dodaje Grzegorz Jasiński.

W tej samej kategorii na 6 pozycji uplasował się również Oliwer Miśkiewicz uczeń IVc SP 3 w Łęczycy. W kategorii pomarańczowej (9-latki) 2 miejsce w końcowej klasyfikacji zajęła Nadia Jasińska, która rywalizując często ze starszymi przeciwnikami, osiągnęła duży sukces. Gratulacje należą się także Oliwii Gibowskiej, kolejnej łęczyckiej zawodniczki, która w tej samej kategorii wiekowej zajęła 5 miejsce.

W tegorocznej VIII edycji Wilson Kids Cup Łęczyca Open wzięło udział około 110 dzieci z całej Polski w wieku od 4 do 10 lat.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji, udział i wielokrotne przyjazdy do Łęczycy i Pabianic. Zapraszamy w  nowym roku ponownie do Pabianic, gdzie już 21 stycznia rusza kolejna IX edycja naszej sztandarowej imprezy dla najmłodszych – mówi Grzegorz Jasiński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.