Reklama

Reklama

Podsumowanie zagranicznych praktyk w ZSP nr 1 w Łęczycy

Opublikowano: śr, 8 kwi 2015 12:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zakończyły się miesięczne praktyki zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy. Przypomnijmy - wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Praktycznie w Europie+”, który został sfinansowany z programu edukacyjnego Unii Europejskiej „Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Wyjazd praktykantów do Niemiec i Irlandii Północnej poprzedziło wiele działań w szkole- m.in. kurs języka niemieckiego i angielskiego oraz warsztaty przygotowania kulturowego.Uczniowie, kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, wyjechali na czterotygodniowe praktyki zagraniczne. Pierwsza grupa licząca 12 osób obywała praktyki u renomowanych pracodawców w Irlandii Północnej, w mieście Londonderry. Druga grupa 20- osobowa wyjechała do Niemiec – do Lipska.

Reklama

Z zawodowego punktu widzenia uczniowie mieli okazję nauczyć się wielu przydatnych umiejętności związanych z ich przyszłym zawodem. Uczestnicy projektu stanowili integralną część zespołu pracowników danej restauracji, hotelu czy serwisu samochodowego, co obligowało ich do codziennego posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim.

Systematyczny kontakt z obcokrajowcami pozwolił uczniom na intensywne szlifowanie umiejętności ogólno-komunikacyjnych, jak również nauczył ich efektywnej pracy zespołowej, odpowiedzialności, punktualności i profesjonalizmu.
Wyjazdy zagraniczne uczniów ZSP nr 1  to nie tylko praktyka zawodowa, ale również wspaniała przygoda. Program pobytu obejmował poznanie kultury, walorów turystycznych, odmiennych zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców Lipska i Londonderry.  Program kulturowy obejmował również aktywne spędzanie wolnego czasu w postaci wycieczek m.in.  do Berlina czy do Dublina.

Wszystkie te doświadczenia wpłyną pozytywnie na przyszłą karierę zawodową  uczniów ZSP nr 1 w Łęczycy i zagwarantują im dobry start w przyszłość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.