Reklama

Policja namierzyła bombowego żartownisia. Odpowie za wywołanie fałszywego alarmu

Opublikowano:
Autor:

Policja namierzyła bombowego żartownisia. Odpowie za wywołanie fałszywego alarmu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który wywołał alarm bombowy. Na szczęście informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się. Mieszkaniec pow. łęczyckiego usłyszał już zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, 23 maja, do jednej z instytucji publicznych działających w pow. łęczyckim dotarła przesłana drogą elektroniczną wiadomość, która dotyczyła podłożenia ładunku wybuchowego, w placówce edukacyjnej na terenie Łęczycy.

- Nie była wskazana konkretna szkoła - mówi asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. - Policjanci natychmiast po otrzymaniu tej informacji pojawili się we wszystkich tego typu obiektach. Budynki został dokładnie sprawdzone przez pirotechnika, który nie stwierdził żadnego zagrożenia. W jednym przypadku dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji.

W tym samym czasie policjanci wydziału kryminalnego współpracując z funkcjonariuszami wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Łodzi  namierzali sprawcę. Szybko okazało się, że wiadomość została wysłana spoza granic naszego kraju.

- 27 maja, dysponując danymi nadawcy, śledczy dotarli  do jego miejsca zamieszkania w powiecie łęczyckim. Właśnie powrócił do Polski. Policjanci zatrzymali 36–latka podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego. Był  bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy - dodaje asp. Kowalski.

Żartowniś usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące tego przestępstwa, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Pamiętajmy, że w sieci nie jesteśmy anonimowi!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE