Reklama

Policja zwiększyła bezpieczeństwo niechronionych

Opublikowano:
Autor:

Policja zwiększyła bezpieczeństwo niechronionych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy w ciągu ostatnich dni przeprowadzili działania, których priorytetem było zwrócenie uwagi na zachowanie pieszych i rowerzystów oraz kierowców pojazdów mechanicznych wobec niechronionych.Akcje zostały przeprowadzone w krótkich odstępach czasu, tj. 6 i 10 listopada.

Działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów w szczególności polegały na zwróceniu przez mundurowych uwagi na:

-niestosowanie się przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym do obowiązku używania w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu odblasków,
- przechodzenie przez jezdnie w miejscach niedozwolonych,
- poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi,
- parkowanie pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszych i rowerzystów,
- nieustępowanie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom,
- przejeżdżanie skrzyżowań przy czerwonym świetle sygnalizatora.

Bilans przedsięwzięć to: ujawnionych 20 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy najczęściej przechodzili jezdnię w miejscu niedozwolonym. 4 wykroczenia popełnione przez rowerzystów dotyczyły przede wszystkim nieprawidłowego oświetlenia. Dwóch kierowców samochodów osobowych popełniło wykroczenie polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszym.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE