Reklama

Policjanci i pracownicy murem za komendantem Gruszczyńskim – zebrano ponad 100 podpisów poparcia!

Opublikowano:
Autor:

Policjanci i pracownicy murem za komendantem Gruszczyńskim – zebrano ponad 100 podpisów poparcia! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Informacje o rzekomym mobbingu stosowanym przez komendanta KPP Łęczyca podinsp. Zbigniewa Gruszczyńskiego wobec swoich podwładnych odbiły się niemałym echem wśród opinii publicznej, jak i samych policjantów. Przypomnijmy, że  według doniesień medialnych, komendant łęczyckiej jednostki miał dopuszczać się zastraszania swoich podwładnych, obrażać ich, głośno na nich krzyczeć, a jednemu z nich za karę… zrobić sprintem dziesięć okrążeń wokół biurka. Tematem zajęła się Komenda Wojewódzka Policji, której komendant insp. Andrzej Łapiński zlecił wydziałowi kontroli przeprowadzenie czynności, a wydział psychologów ma zaopiniować szeroko rozumianą atmosferę pracy.Sprawę w swoje ręce postanowili wziąć jednak policjanci i pracownicy z łęczyckiej komendy, którzy zbierają podpisy poparcia dla komendanta Gruszczyńskiego.- Przez tak krótki czas komendant dał się poznać jako sympatyczny człowiek i sprawiedliwy przełożony. Cenimy gotowość do dialogu ze strony komendanta w przypadku problemów pracowników i to, że jego drzwi są zawsze dla nas otwarte. Ta lista jest wyrazem poparcia dla jego osoby – mówi anonimowo jeden z policjantów łęczyckiej komendy. 

Lista w obiegu jest niecały tydzień, a pod nią zdążyło podpisać się już ponad 100 policjantów i pracowników komendy. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że ilość podpisów wzrośnie, ponieważ niektórzy przebywają na zwolnieniach lub urlopach, a wyrażają gotowość do złożenia podpisu. 

Jak policjanci i pracownicy postrzegają komendanta? Przede wszystkim zwracają uwagę, że nigdy nie zdarzyła się sytuacja, aby podinsp. Zbigniew Gruszczyński miałby wykorzystywać swoje stanowisko i w nietypowy sposób karać podwładnych. Podkreślają też szacunek, jakim darzą komendanta. 

- Podinsp. Zbigniew Gruszczyński w ciągu roku służby w naszej jednostce zyskał nasz szacunek i uznanie za swoje działania na rzecz całej społeczności łęczyckiej Policji. Bardzo wysoko oceniamy Jego dotychczasowe dokonania jako funkcjonariusza z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą – czytamy w piśmie – W przeciągu ostatniego roku, podinsp. Zbigniew Gruszczyński przyczynił się do przeprowadzenia szeregu zmian organizacyjnych usprawniających naszą pracę oraz prac remontowych – dokonano wymiany sprzętu i umeblowania. 

Ponadto, wymieniają oni umożliwienie przez komendanta podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a także zaangażowanie w projekty pozasłużbowe. 

- Mamy nadzieję, że ten protest zostanie dostrzeżony, a podobne sytuacje nigdy nie będą miały miejsca – głosi treść pisma. 

Gdy tylko podpisy zostaną skompletowane, pismo zostanie przekazane Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE