Reklama

Policjanci kontrolują autokary

Opublikowano:
Autor:

Policjanci kontrolują autokary  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla polskiej policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży, a także na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Łęczyccy policjanci w miarę możliwości będą dokonywać kontroli autobusów bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdów po uprzednim zgłoszeniu pisemnym kierowanym do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy lub telefonicznie na nr telefonu 24 721 11 11 w godzinach 7.30 – 15.30

Warto również pamiętać, że jeszcze przed wyjazdem możemy skontrolować stan autokaru, korzystając ze strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl. E-usługa pozwala w łatwy sposób potwierdzić przygotowanie autobusu do jazdy. Sprawdzimy tam m.in. datę produkcji pojazdu, datę ostatniego przeglądu, przebiegu, ilość miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz polisę OC.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE