Reklama

Ponad 400 litrów krwi dla uczczenia policji

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 18 lipca 2019 roku dobiegła końca zorganizowana przez łęczyckich policjantów zbiórka krwi pn. „Sto litrów krwi na stulecie Policji”. Stawiając na propagowanie krwiodawstwa, integrując się ze społeczeństwem stróże prawa w ten sposób uczcili 100. rocznicę powołania swojej formacji. Postawione cele zrealizowali w pełni zebranymi ponad 400 litrami tego cennego dla ratowania ludzkiego życia płynu. Dziękujemy stałym krwiodawcom i tym, którzy wstąpili w ich szeregi, aby wesprzeć nasz cel!!

Dokładnie 23 kwietnia 2018 roku tuż po godzinie 9.00 w krwiobusie przed łęczycką komendą została wypełniona pierwsza jednostka 450ml krwi, należącej do funkcjonariusza KPP w Łęczycy, w ramach akcji „Sto litrów krwi na stulecie Policji”. Tak zapoczątkowana akcja oprócz 7 zaplanowanych zbiórek przed KPP w Łęczycy, prowadzona była na terenie całego woj. łódzkiego. Każdy, kto chciał wspierał cel oddając krew na hasło „Sto litrów krwi na stulecie Policji”. W trakcie jej trwania do mobilnego punktu poboru krwi przed łęczycką komendą oraz do punktów RCKiK w Łodzi na terenie całego województwa zgłosiło się łącznie 1083 osoby, z czego krew pobrano od 908. Taka frekwencja dała w rezultacie 408 litrów krwi!!!! Akcja pokazała, że społeczeństwo nie pozostało obojętne na wsparcie postawionego celu przez łęczyckich stróżów prawa integrując się w 100. rocznicę powołania ich formacji. Dziękujemy stałym krwiodawcom i tym, którzy wstąpili w ich szeregi, aby wesprzeć nasz cel!!

Zapraszamy już jutro na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu, który towarzyszył akcji. Zaczynamy od godz. 10.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE