Reklama

Reklama

Porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych

Opublikowano: wt, 7 cze 2016 11:43
Autor:

Porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński oraz burmistrz Miasta Łęczyca Krzysztof Lipiński podpisali porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych.Istotą służb ponadnormatywnych są dodatkowe patrole policjantów w czasie wolnym od służby, w ramach których będą podejmować czynności mające na celu przeciwdziałanie przestępczości oraz poprawę porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie.

Reklama

Do głównych zadań policjantów pełniących służbę w ramach porozumienia należeć będzie między innymi:

• kontrola miejsc grupowania się osób naruszających ład i porządek publiczny,
• pozyskiwanie informacji o zjawiskach patologicznych,
• zabezpieczenie imprez i festynów,
• kontrola miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu, co ma na celu ujawnienie osób naruszających przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Dyslokacja służb wynikać będzie z bieżących potrzeb mieszkańców terenu objętego porozumieniem ale również z analizy zagrożenia prowadzonej przez łęczyckich policjantów. W ramach podpisanej 6 czerwca umowy będzie można zorganizować 62 ośmiogodzinne służby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.