Reklama

Poseł Michał Pacholski podsumowuje swoją działalność parlamentarną

Opublikowano:
Autor:

Poseł Michał Pacholski podsumowuje swoją działalność parlamentarną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wybory parlamentarne coraz bliżej. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak radzili sobie parlamentarzyści z powiatu łęczyckiego w mijającej właśnie VII kadencji Sejmu i VIII kadencji Senatu.Poseł Michał Pacholski z Polskiego Stronnictwa Ludowego podzielił się z nami swoimi uwagami, dotyczącymi jego pracy parlamentarnej, zachęcając przy okazji, do oddania na niego głosu w zbliżających się wyborach.-  Dlaczego właśnie ja? Przez cztery lata działalności poselskiej rozpocząłem wiele spraw, które chciałbym dokończyć. Jako poseł pomagałem moim wyborcom w bardzo konkretnych i często trudnych sytuacjach życiowych. Mam poczucie misji, którą chciałbym nadal realizować – mówi poseł. 

Michał Pacholski jest jednym z najmłodszych posłów VII kadencji Sejmu RP, członkiem Komisji Infrastruktury i Komisji Skarbu Państwa. Pracował w dwunastu podkomisjach i szesnastu zespołach parlamentarnych. W trakcie kadencji złożył 198 interpelacji poselskich, 99 razy zabierał głos na posiedzeniach Sejmu RP.  Złożył 54 zapytania, którym nadano dalszy bieg. Miernikiem jego pracy jest także liczba głosowań, w których wziął udział – 5926, co stanowi 95,30% wszystkich głosowań.

- Moja aktywność poselska, mimo młodego wieku, pozwoliła mi nabyć niezbędnych umiejętności, wiedzy i doświadczenia, które chciałbym wykorzystać w dalszej pracy  na rzecz moich wyborców, oczywiście tylko wtedy, gdy po raz drugi obdarzą mnie Państwo swoim zaufaniem i oddadzą na mnie głos – kontynuuje Michał Pacholski - Uważam, że dobrze wypełniam rolę posła, choć nie jest to łatwe. Jednocześnie nie utraciłem bezpośredniości, pozostałem nadal kolegą z sąsiedztwa czy z pracy, znajomym czy przyjacielem, z którym zawsze można zagadać na ulicy. To też uważam za swój sukces.

Dlaczego Polskie Stronnictwo Ludowe?

- Polskie Stronnictwo Ludowe, którego jestem członkiem realizuje program zbieżny z moimi poglądami. Ta partia, jako partia współrządząca może się poszczycić wieloma sukcesami, jak chociażby: wydłużenie urlopu rodzicielskiego, urlop ojcowski,  ubezpieczenie społeczne podczas urlopu wychowawczego, Karta Dużej Rodziny, Program Maluch oraz Ustawa żłobkowa, urlop rodzicielski dla wszystkich, podwyższenie kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych, Program Senior Wigor – mówi poseł - zmiany w Kodeksie pracy: ograniczenie nadużywania umów na czas określony, wsparcie dla przedsiębiorców, jak zwolnienie ze składek ZUS dla osób zakładających działalność, a przede wszystkim wsparcie dla rolnictwa, jak: pełne wykorzystanie środków płatności bezpośrednich i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wzrastający corocznie budżet na rolnictwo, wzrost eksportu rolno-żywnościowego, poprawa sytuacji dochodowej w rolnictwie i obszarach wiejskich.

W komisjach sejmowych, których Michał Pacholski jest członkiem, zajmuje się sprawami gospodarczymi, odnawialnymi źródłami energii i prawem geodezyjnym. W szczególności interesują go problemy osób prowadzących działalność gospodarczą – małych i średnich przedsiębiorstw. Dzisiaj, po przemianach gospodarczych, rolnicy niejednokrotnie nie z własnej woli, musieli stać się osobami, które prowadzą, w pewnym stopniu, działalność gospodarczą. Model gospodarstwa rolnego przypomina małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne i wpisuje się w obszar jego działań.

Dlaczego warto głosować na pozycję nr 4, listę nr 5?

- Kiedy dokonuję podsumowania ostatnich czterech lat mojego życia, widzę zarówno spektakularne sukcesy, do których bez wątpienia należy wygrana w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, jak i niepowodzenia, wynikające z niespełnienia moich oczekiwań. Jednak działalność poselska to wiele małych sukcesów, przede wszystkim wiele spraw, które udało się załatwić dzięki moim interwencjom, wiele godzin poświęconych na spotkania z wyborcami, pomoc finansowa, polegająca głównie na wspieraniu organizacji pozarządowych czy dzieci i młodzieży. Jako sukces odbieram także zorganizowanie bezpłatnych porad prawnych,  z których skorzystało w moim biurze setki wyborców.

Poseł Michał Pacholski jest pewien, że pomimo już włożonej pracy, mógłby jeszcze wiele zrobić w polskim parlamencie. Do najważniejszych zadań należy: wspieranie polskiej rodziny, w tym żłobek za złotówkę, bezpłatne podręczniki i obiad dla każdego dziecka w szkole, bezpłatne leki dla seniorów, płaca minimalna w wysokości 1900 zł, emerytura po 40 latach pracy.

- Szansa rozwoju Polski leży w rozwoju przedsiębiorczości i rolnictwa. PSL zamierza walczyć o zwolnienie z ZUS przez 12 miesięcy dla osób zakładających działalność gospodarczą, promowanie odnawialnych źródeł energii, zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Priorytetem jest również pokrywanie szkód łowieckich przez państwo, stworzenie Wiejskich Stref Ekonomicznych, wsparcie państwa dla ubezpieczenia produkcji rolnej oraz stworzenie Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych.

- Uzyskanie po raz drugi mandatu Posła na Sejm RP da mi możliwość wykorzystania zdobytego w mijającej kadencji doświadczenia dla dobra mieszkańców okręgu wyborczego nr 11. Wierzę, że dacie mi Państwo tę szansę – zakończył.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE