Reklama

Reklama

Posiedzenie wszystkich komisji stałych w ratuszu miejskim

Opublikowano: 19 listopada 2015 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj o godzinie 16:15 odbyło się posiedzenie wszystkich komisji stałych pod przewodnictwem komisji gospodarki i mienia.Radni omawiali i wydawali opinię między innymi do projektu uchwały w sprawie określenia zasad poboru oraz terminów płatności i wysokości stawek opłaty targowej na terenie miasta oraz zarządzenia poboru opłat w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso.Po odczytaniu projektu uchwały radny Marcin Zasada zgłosił prośbę do klubu „Radnych Od Nowa”, aby przygotowali projekt uchwały, który poprawiłby paragraf 2, punkt 2, który mówi o wysokości wynagrodzenia dla inkasentów.- Bez zbędnych ogródek, poprosiłbym o przygotowanie uchwały dającej wynagrodzenie tym panom takie, jak było wcześniej. Reszta jest bez problemu. Dlatego proszę klub „Radnych Od Nowa”, aby przywrócili poprzednie wynagrodzenie.

Reklama

Burmistrz Krzysztof Lipiński powiedział, aby radny Zasada uzasadnił swoją prośbę, co radny Zasada skwitował, mówąc, że radni zostali wprowadzeni wcześniej w błąd.

Zastępca burmistrza Krzysztof Urbański z kolei poprosił radnych o zastanowienie się nad decyzją, ponieważ może to być ingerencja w kompetencje burmistrza.

- Chcę państwu delikatnie zwrócić uwagę, że może to być ingerencja w kompetencje burmistrza. Zmiana rodzaju zatrudnienia inkasentów wynikała ze zmiany struktury organizacyjnej urzędu miasta i regulaminu w urzędzie miasta. Zatem, zanim państwo wystąpicie z takim wnioskiem, sugerowałbym skonsultować to z prawnikiem.

Radny Zasada powiedział, że jedynym błędem było przegłosowanie takiej uchwały wcześniej. Zenon Koperkiewicz z kolei powiedział, że żaden z „poszkodowanych” nie zgłaszał problemu, więc dziwi go decyzja radnego Zasady o powrocie do poprzedniego wynagrodzenia.

Radny Robert Łukasiewicz spytał, czy rada ma w ogóle taką możliwość, gdzie usłyszał w odpowiedzi, że do kompetencji rady należy ustalenie wynagrodzenia inkasentów za inkaso, natomiast, czy rada może przygotować taki projekt uchwały, konieczna jest konsultacja z prawnikiem, którego wczoraj nie było na posiedzeniu.

Radny Zasada powiedział, że są to jedynie pozorne oszczędności. Ostatecznie wydano pozytywną opinię 9 głosami „za”, 3 wstrzymanymi i 3 „przeciw”. Natomiast przy punkcie spraw różnych wrócił do tego tematu mówiąc, że chce naprawić błąd, jaki popełnił poprzednio. Spytał także panią skarbnik o to, czy powrót do poprzedniego wynagrodzenia byłby dużą stratą dla finansów miasta. W odpowiedzi usłyszał, że o to trudno, jeżeli miasto dysponuje ponad 40 mln budżetem, choć, jak zaznaczyła, taki wydatek nie jest zaplanowany w projekcie budżetu na 2016 rok.

Poza tym, radni już jednogłośnie wydawali  opinie w sprawach: określenia stawek podatku od nieruchomości, który pozostał bez zmian w stosunku do 2015 roku, określenia wzorców formularzy informacji i deklaracji podatkowych, które trzeba dostosować do wzorców obowiązujących w ustawie, a także określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych, gdzie, jak powiedział burmistrz, propozycja jest wynikiem rozmów z przedsiębiorcami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.