Reklama

Powiat pozyskał pieniądze na ekologię

Opublikowano:
Autor:

Powiat pozyskał pieniądze na ekologię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 14.07.2015 r. Wojciech Zdziarski – Starosta Łęczycki, Krystyna Pawlak -  Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego oraz Renata Wilińska - Skarbnik Powiatu Łęczyckiego podpisali w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, umowę dotacji na realizację zadania pn. „Energia w ekologię dla mieszkańców Ziemi Łęczyckiej”. Blisko 84 tysiące złotych WFOŚiGW w Łodzi przekaże na działania ekologiczne w Powiecie Łęczyckim.Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat gospodarki niskoemisyjnej, w tym racjonalne gospodarowanie energią. Projekt wpisuje się także w szeroką edukację uświadamiającą realny wpływ człowieka w proces zmian klimatycznych oraz związany jest także z obchodami Międzynarodowego Roku Światła.

W ramach zadania zostanie zrealizowane wiele propozycji z zakresu edukacji ekologicznej przy wykorzystaniu różnorodnych form przekazu. W ramach projektu „Energia w ekologię dla mieszkańców Ziemi Łęczyckiej”, zostaną przeprowadzone dwuetapowo następujące działania: konkursy ekologiczne plastyczne,  wiedzowe i fotograficzne, warsztaty, szkolenia, wystawy, wycieczki Pradoliną Warszawsko-Berlińską.  Już po raz czwarty zostanie wydany Album Przyrodniczy nawiązujący do piękna oraz bogactwa naturalnego Ziemi Łęczyckiej, a także mapy i karty pocztowe zawierające treści promujące odnawialne źródła energii.

Realizacja projektu rozpoczęła się już na początku roku wraz z imprezą plenerową, jaka miała miejsce przed Starostwem Powiatowym w Łęczycy – XXII Powiatową Majówką Zdrowia. Zakończenie projektu przewidziane jest na jesień, a jednym z ważniejszych elementów projektu będzie Hubertus  Ekologiczny, który odbędzie się w dniu 3 października. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich czytelników. Ziemia Łęczycka posiada wyjątkowe bogactwo przyrodnicze związane z Pradoliną Warszawsko – Berlińską,  jednym z nielicznych obszarów w Województwie Łódzkim wpisanym w program Natura 2000. Warto znać niepowtarzalność i wyjątkowy charakter tego miejsca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE