Reklama

Reklama

Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Piosenki w Domu Kultury

Opublikowano: śr, 6 maj 2015 14:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś w Domu Kultury odbył się Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Piosenki w Domu Kultury „Żaczek 2015”, w którym dzieci i młodzież mogły pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi. Honorowym patronatem imprezę objęło Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Gmina Łęczyca. Wokaliści rywalizowali w kategoriach: podstawówki z podziałem na solistów i zespoły oraz szkoły ponadpostawowe z podziałem na solistów i zespoły.  

Reklama

Jurorami oceniającymi nie tylko głos, ale także styl i zachowanie na scenie byli: Maciej Matczak – kierownik filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, filia w Łęczycy, Edyta Marciniak – Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy oraz Grzegorz Zaruba – nauczyciel ze Szkoły Muzycznej w Łęczycy.

- Ocenialiśmy nie tylko walory artystyczne, ale także prowadzenie linii, aby dźwięk i czystość były zachowane – powiedział Maciej Matczak.

Przed wręczeniem nagród laureatom, wyróżnienia otrzymali opiekunowie, którzy zadbali o pefekcyjne przygotowanie swoich uczniów do występów.

Dom Kultury uhonorował również najmłodszego uczestnika konkursu, którym była Oliwia Głogowska z Witonii.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych – soliści zdobyła Oliwia Pabin ze Szkoły Podstawowej w Grabowie, natomiast w kategorii zespoły najlepszym okazał się Con Fuoco z Góry św. Małgorzaty.

W drugiej kategorii wiekowej, najlepszą solistką okazała się Paulina Nowakowska z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów zdobyły Pierożki z Gimnazjum w Topoli Królewskiej, prowadzony przez Marcina Tobera.

- Chciałbym się przyłączyć do gratulacji. Nieważny jest wynik, gratuluję wszystkim. Oczywiście, jest mi podwójnie miło, że wysokie miejsca zajęły moje dzieciaki, moja młodzież z terenów gminy Łęczyca  - powiedział wójt Jacek Rogoziński.

My również przyłączamy się do gratulacji i jednocześnie wyrażamy podziw nad talentem dzieci i młodzieży z powiatu łęczyckiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.