Reklama

Powstaje wstępna koncepcja rewitalizacji Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 7 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie w sprawie wstępnej koncepcji strategii rewitalizacji Łęczycy. Przedstawiciele Nizio Design International zaprezentowali robocze opracowanie wyników ankiet i pogłębionych badań kwestionariuszowych. Przedstawione zostały też główne założenia powstającej Strategii Rewitalizacji Łęczycy. Pod koniec grudnia na specjalnie organizowanym spotkaniu, założenia te zostaną zaprezentowane łęczyckim radnym i dziennikarzom lokalnych mediów. Następnie rozpocznie się miesięczny okres konsultacji społecznych, w których każdy łęczycanin będzie mógł wyrazić swoją opinie na temat opracowywanej strategii.Co prawda wyniki badań są nadal poddawane analizie, ale już teraz można jasno stwierdzić, że łęczycanie zdecydowanie chcą by gwałtownej metamorfozie został poddany teren Zalewów Miejskich. Postulują by Zalew stał się miejscem do spędzania wolnego czasu, uprawiania sportu i plenerową sceną dla wydarzeń i atrakcji kulturalno-rozrywkowych.

W związku z głosami mieszkańców to właśnie wokół Zalewu Miejskiego budowana jest koncepcja i strategia rewitalizacji miasta. Kompleksowa zmiana pozwolić ma nie tylko na uporządkowanie tego terenu i zbudowanie infrastruktury mającej służyć rekreacji mieszkańców.

Założeniem projektowanej zmiany jest nawiązanie rewitalizowanym terenem do funkcji pozostałych części miasta. Ponadto zaprojektowane zostaną działania zapobiegające marginalizacji i peryferyzacji tego obszaru oraz wzmacniające tożsamość społeczną i jego identyfikację z miastem.

Opracowywanej strategii towarzyszyć będzie nowa logika organizacji miasta lepiej dopasowana do pożądanych przez mieszkańców funkcji i ich potrzeb. Firma Nizio Design zajmie się wypracowaniem najwłaściwszych sposobów organizacji przestrzeni tak by nastąpiło ich sprzężenie z krajobrazem Łęczycy i jego uwarunkowaniami.

Na spotkaniach z mieszkańcami zaprezentowane zostaną oprócz założeń i strategii rewitalizacji również konkretne przykłady zagospodarowania terenów wyłonionych do rewitalizacji.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników badań oraz wstępna koncepcja Rewitalizacji przedstawione będą pod koniec grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE