Reklama

Powstaną nowe miejsca pracy... ale nie w Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Powstaną nowe miejsca pracy... ale nie w Łęczycy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na nowe miejsca pracy liczą mieszkańcy Łęczycy i powiatu łęczyckiego, co z kolei było jedną z obietnic wyborczych obecnego burmistrza Krzysztofa Lipińskiego. Gdy w lutym ubiegłego roku jak grom z jasnego nieba gruchnęła wieść o tym, że decyzją na mocy rozporządzenia Rady Ministrów (z 22 stycznia 2013 r. ) skreślono Kompleks 2, czyli zmniejszono obszar strefy ekonomicznej w Łęczycy, magistrat obrał sobie za cel jej ponowne rozszerzenie. Z tej okazji odbyło się między innymi spotkanie z byłym już prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomaszem Sadzyńskim, a następnie, podczas sesji rady miejskiej (20 listopada 2015 r. ) zwołanej na wniosek burmistrza Krzysztofa Lipińskiego  radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powiększenie istniejącego Kompleksu 1 podstrefy łęczyckiej o ponad 6 ha.

Rozpoczęła się procedura, choć jeszcze w marcu obecnego roku doszło do zmian w ŁSSE i Tomasza Sadzyńskiego zastąpił Marek Michalik, jednak magistrat przekonywał, że etap poszerzania strefy przebiega w sposób niezakłócony. 

Minął już rok od podjęcia uchwały, a dodatkowe informacje w tej sprawie nie napływały. Podczas piątkowej sesji rady miejskiej radni wywołali temat. Radny Jóźwiak spytał burmistrza Krzysztofa Lipińskiego o spotkanie z 2 grudnia w ŁSSE i o tereny, które miałyby zostać wpisane do strefy. 

- Czy tereny, które zakupiliśmy zostały wciągnięte? Kiedy ewentualnie zostaną wciągnięte, bo to już rok upłynął od naszego podjęcia uchwały – pytał radny. 

Burmistrz Krzysztof Lipiński odpowiedział, że rzeczywiście był w Łodzi rozmawiać o strefie wraz z panią Moniką Nowak. Powiedział, że nie ma dobrych wieści. 

- Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Jest nadzieja, że w miarę szybko, natomiast co znaczy w miarę szybko… Nie byli w stanie nam odpowiedzieć pracownicy strefy. Myślę, że w pierwszym kwartale, najpóźniej może w pierwszym półroczu przyszłego roku. Jest taka szansa, że w Łęczycy zostanie przywrócony przywilej ŁSSE, chyba, że znalazłby się inwestor, to wtedy te procesy ulegną przyśpieszeniu – mówił burmistrz. 

Co ciekawe, tego samego dnia (2 grudnia), gdy burmistrz odbywał wizytę w Łodzi, na oficjalnej stronie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ukazała się informacja o… rozszerzeniu strefy. 

Rozszerzenie strefy obejmuje takie miasta jak Kutno, Wieluń, Łowicz, Krośniewice, a nawet Koło (województwo wielkopolskie), których łączny obszar wszystkich terenów wynosi 47,8 ha. Niestety, nie ma w tym zestawieniu Łęczycy, a według słów burmistrza, szybko to nie nastąpi.

Cały artykuł możecie przeczytać na oficjalnej stronie ŁSSE klikając w ten link: http://sse.lodz.pl/2016/12/02/strefa-rozszerzona/ 

Wychodzi więc na to, że łęczycanie muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o nowe miejsca pracy. Chyba, że znajdzie się inwestor. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE