Reklama

Powtórka z rozgrywki: piętnaście do zera. Łęczyca powiększy strefę ekonomiczną

Opublikowano:
Autor:

Powtórka z rozgrywki: piętnaście do zera. Łęczyca powiększy strefę ekonomiczną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 9 w Sali nr 18 w Urzędzie Miasta odbyła się XVIII sesja rady miejskiej, zwołana na wniosek burmistrza Krzysztofa Lipińskiego.Radni mieli do podjęcia jedną uchwałę, w sprawie wyrażenia zgody na powiększenie istniejącego Kompleksu 1 Podstrefy Łęczyca Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie miasta Łęczyca.Sesja nie zajęła wiele czasu i jednogłośną decyzją radni podjęli uchwałę.Co to w praktyce oznacza?

Miasto Łęczyca zakupiło obecnie tereny o łącznej powierzchni ponad 6 ha, które służyć będą włączeniu do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Głosowanie w tej sprawie odbyło się 12 października br. na XVI sesji rady miasta.

Dzisiejsza uchwała wymagana była do wykonania dalszych kroków. Burmistrz wyśle niezbędną dokumentację do prezesa ŁSSE Tomasza Sadzyńskiego i rozpocznie etap włączania terenów do strefy. Standardowym okresem trwania takiego etapu jest minimum pół roku, jeżeli we wniosku są projekty samorządowe.

Burmistrz Krzysztof Lipiński nie krył zadowolenia z pomyślnego obrotu spraw.

- Jestem zbudowany postawą radnych i pana przewdoniczącego, że w trybie tak szybkim i pilnym doszło do tej ważnej, nadzwyczajnej sesji. Teraz pozostało mi tylko jak najszybsze wysłanie tych dokumentów do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej po to, żeby w najbliższej przyszłości łęczycanie mogli się cieszyć nowymi miejscami pracy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE