Reklama

Reklama

Poznaj historię Komendantów Komendy Powiatowej Straży Pożarnych w Łęczycy

Opublikowano: pt, 21 sie 2015 08:00
Autor:

Poznaj historię Komendantów Komendy Powiatowej Straży Pożarnych w Łęczycy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jan Kopka z Chorek przygotował publikację nt. Komendantów Komendy Powiatowej Straży Pożarnych w Łęczycy w latach 1950-2015.Ochotnicza Straż Pożarna w Łęczycy powstała w 1875 roku, powołał ją Tymczasowy Komitet Obywatelski, jako najstarsza straż pożarna na terenie dzisiejszego województwa łódzkiego.Aby zakupić sprzęt i samochody pożarnicze organizowano zbiórki darowizn, zabawy i loterie. Społeczeństwo Ziemi Łęczyckiej przekazało również materiały i plac pod budowę pierwszej remizy strażackiej.

Reklama

Pierwszą motopompę oraz samochód pożarniczy marki Chevrolet kupiono w 1927 r., rok później Straż była już w posiadaniu drugiego wozu. W całym Powiecie Łęczyckim jedynie Straż Pożarna posiadała samochody bojowe, więc to na niej spoczywał obowiązek walki z pożarami na terenie całego powiatu.

Po II wojnie światowej odbudowano remizę, powstała również wspinalnia do ćwiczeń, a w 1947 r. Straż zaopatrzyła się w 3 nowe samochody pożarnicze.

Publikacja jest przeznaczona m.in. dla uczestników obchodów 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy. Pan Jan Kopka chce wydać kolejną publikację na temat Komendantów Straży Pożarnej w Grabowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.