Reklama

Pożyczki pozabankowe

Opublikowano:
Autor:

Pożyczki pozabankowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Brak odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej uniemożliwia wielu polskim rodzinom staranie się o kredyty bankowe. Praca na czarno, na umowach śmieciowych, przyjmowanie części wypłaty „do ręki” skutkują niemożliwością udokumentowania swoich dochodów. Osoby, które nie mogą przedstawić zaświadczenia o zarobkach na odpowiednio wysoką kwotę niestety odpadają w przedbiegach przy staraniu się o kredyt. Z myślą o takich właśnie osobach na rynku powstały niezależne firmy pożyczkowe, które swoim klientom pożyczają pieniądze bez zdolności kredytowej i przedstawiania zaświadczeń. Oferty tego typu często nazywane są pożyczkami na dowód, bez formalności czy bez zaświadczeń. Dzięki niezależności firm pożyczkowych warunki, na jakich udzielają one pożyczek zależne są jedynie od nich samych. Właśnie, dlatego mogą one pozwolić sobie na pożyczanie pieniędzy w oparciu o sam dowód osobisty, mogą pominąć weryfikację zarobków i zdolności kredytowej klienta, czy też jego historię kredytową. Jeśli więc szukamy alternatywy dla kredytu bankowego warto rozejrzeć się za ofertami tego rodzaju. Proces starania się o pożyczkę pozabankową w większości przypadków można zakończyć w trakcie jednej wizyt w oddziale firmy. Ze sobą musimy mieć jedynie dowód osobisty.

Wypełnianie wniosku pożyczkowego zaczynamy od podania kwoty pożyczki, jaka nas interesuje oraz wybranej ilości rat. Często konsultanci już na tym etapie mogą doradzić jak dobrać te warunki by raty miesięczne nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naszego portfela. Po wybraniu warunków, jakie nas interesują często pracownicy pytają o wysokość naszego wynagrodzenia, stan rodzinny, zobowiązania miesięczne w tym raty posiadanych już kredytów, abonamenty itd., Co ważne jednak odbywa się to na zasadzie rozmowy. Żadnych z tych danych firma nie sprawdza, mimo wszystko jednak warto szczerze odpowiadać zgodnie z faktycznym stanem rzeczy.
Po wypełnieniu wniosku zazwyczaj nawet w trakcie tej samej rozmowy możemy uzyskać ostateczną odpowiedź w sprawie naszej pożyczki. Jeśli jest ona pozytywna możemy zdecydować się na podpisanie umowy i w zależności od ustaleń wziąć ze sobą środki do domu lub poczekać na wykonanie przez firmę pożyczkową przelewu na nasze konto. Warto zaznaczyć, żeby zawsze dokładnie czytać wszystkie punktu umowy. Jeśli któreś z paragrafów nie rozumiemy zawsze możemy poprosić o pomoc konsultanta.
Jak mogliście zauważyć wnioskowanie o pożyczkę pozabankową jest bardzo podobne do aplikowania o kredyt w banku, jednak całość procesu jest znacznie prostsza i szybsza. Brak konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów takich jak zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta, dodatkowy dokument tożsamości itd. pozwala na drastyczne zwiększenie szybkości uzyskania środków. Dodatkowo, jeśli martwimy się o swoją historię kredytową w przypadku takich pożyczek nie jest ona sprawdzana. Nawet, jeśli nie mamy idealnego scoringu kredytowego możemy otrzymać środki na realizację zaplanowanego celu. Dlatego jeśli na naszej drodze do uzyskania potrzebnych pieniędzy stoi bank warto pamiętać, że nie jest on nam potrzebny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE