Reklama

Pracownicy ponownie z włączonym dodatkiem stażowym?

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy ponownie z włączonym dodatkiem stażowym? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a w mieście wciąż trwają prace nad przyszłorocznym budżetem. Jednym z punktów spornych projektu budżetu była kwestia podniesienia podatków. Jak informował wówczas pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz, decyzja powstała w oparciu o „prospołeczne decyzje rady”. Natomiast radni w głosowaniu kategorycznie odrzucili ten pomysł, niemniej w dalszym ciągu trwają prace nad budżetem. Według ustawy o finansach publicznych wydatki bieżące muszą być pokryte z bieżących dochodów, więc magistrat musi szukać nowych rozwiązań – zmniejszyć wydatki lub zwiększyć dochody. W związku z tym zaczęły się pojawiać nowe informacje na temat szukanych rozwiązań. Jednym z nich miałoby być ponowne włączenie dodatku stażowego do wynagrodzenia zasadniczego, o czym poinformował nas Czytelnik.

Przypomnijmy, że podczas majowej sesji rady miasta radni podjęli uchwałę o „uwolnieniu” dodatku. Od tamtego momentu pracownicy mieli otrzymywać wynagrodzenie zasadnicze plus dodatek stażowy.

Jednak 13 września br. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło wydała rozporządzenie w sprawie ustalenia minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 stycznia nowego roku będzie ono wynosiło 2000 zł.

Poprzez rozporządzenie, pracownicy jednostek podległych urzędowi miasta otrzymujący minimalne wynagrodzenie, mieliby otrzymać podwyżkę w wysokości 150 zł (dotychczasowe minimalne wynosi 1850 zł). Zaniepokojony Czytelnik zwrócił uwagę na fakt, że w tym przypadku magistrat chcąc zaoszczędzić, może ponownie włączyć dodatek stażowy.

Dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” Arkadiusz Podawczyk, który jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na konieczność „uwolnienia” pracowników od dodatku, nie chciał komentować sprawy.

- Nie potwierdzam tych informacji – powiedział. 

Z kolei pani skarbik Grażyna Życzkowska, w rozmowie telefonicznej, powiedziała, że minimalne wynagrodzenia pracowników miałyby zostać na poziomie 2016 roku (czyli 1850 zł), choć zaprzeczyła informacji, jakoby dodatek miał zostać ponownie włączony. 

- Dodatki stażowe w tym roku były wyłączone. Wynagrodzenia zostaną na poziomie 2016 roku, jednak nie można mówić o ponownym włączeniu dodatku stażowego.

Odpowiedzi na pytanie szukaliśmy również u Andrzeja Rokickiego, p.o. burmistrza. Ten powiedział, że te informacje należy traktować jako plotkę. 

- Nie podjąłem jeszcze żadnych decyzji. Na tę chwilę należy traktować to jako plotkę – skomentował krótko. 

W każdej plotce jest ziarno prawdy? Już niedługo będziemy mogli się o tym przekonać, choć na razie magistrat dementuje te informacje. Do sprawy wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE