Reklama

Problem drogi, która nie jest... drogą

Opublikowano:
Autor:

Problem drogi, która nie jest... drogą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nie tak dawno Urząd Miasta na swojej stronie internetowej opublikował wykaz ulic, które przypadają pod jurysdykcję magistratu. Wykaz okazał się pomocny, choć wciąż na terenie naszego miasta pozostają tereny, które wielu mieszkańców uważa za miejskie.Problem ten dotyczy choćby terenu znajdującego się na ulicy Konopnickiej, którego stan jest, delikatnie ujmując, nienajlepszy.- Codziennie odprowadzam tędy wnuczka do szkoły. Przez cały rok tu jest błoto i mnóstwo kałuży, a mimo to, od lat nikt nic nie robi w tym kierunku – mówi pani Alina.Narzekania mieszkańców mają swoje podstawy, którzy chcąc, jak najszybciej dostać się w określone miejsce, wybierają właśnie tę drogę.W ubiełym roku w okresie letnim wspólnota mieszkaniowa utwardziła fragment terenu przy bloku nr 10 kładąc płyty chodnikowe, dzięki czemu przechodniom łatwiej jest pokonać ten odcinek, jednak stare przyzwyczajenia mieszkańców zostały.

Okazuje się, że sprawa ewentualnego remontu tej drogi nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, ponieważ przede wszystkim nie jest ona… drogą i nie należy tylko i wyłącznie do miasta.

- Głównym problemem tego terenu jest to, że droga w ogóle nie jest wytyczona – mówi pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz - Nawet, jeżeli jest w naturze, to nie biegnie ona po terenach należących tylko i wyłącznie do miasta. Biegnie również po prywatnych działkach.

Pełnomocnik podkreśla jednak, że fragment terenu, który do miasta należy, został odpowiednio zagospodarowany.

- W tym zakresie, gdzie ta zwyczajowa droga leży na działce miejskiej, teren został utwardzony i zasypany kruszywem, natomiast nie możemy przeprowadzać inwestycji na terenach nie należących do miasta tylko do prywatnych właścicieli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE