Reklama

Problem drogowy mieszkańców ulicy Wiejskiej. „Mamy iść do radnych”

Opublikowano:
Autor:

Problem drogowy mieszkańców ulicy Wiejskiej. „Mamy iść do radnych” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Intensywne opady deszczu konsekwentnie uprzykrzają życie pieszym, jak i kierowcom. Z nie lada problemem muszą się jednak zmierzyć mieszkańcy ulicy Wiejskiej. Deszcz i gruntowa nawierzchnia spowodowały, że droga stała się praktycznie nieprzejezdna. Mieszkańcy zwrócili się więc do dyrektora Jednostki Budżetowej ‘Zieleń Miejska” Arkadiusza Podawczyka z prośbą o interwencję w tej sprawie. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że dyrektor niewiele może zrobić i odesłał ich do radnych miejskich z problemem. O sprawie poinformował nas zbulwersowany Czytelnik, który odbył rozmowę z dyrektorem. - Próbowałem się skontaktować z dyrektorem, aby nam pomógł w temacie drogi. Dyrektor powiedział, że temat zostanie zbadany, a później usłyszałem od niego, że na tę chwilę nie da się nic zrobić i trzeba poczekać jak droga wyschnie, a jak wyschnie, to wtedy się pomyśli – relacjonuje - Powiedział mi, że na tę chwilę ma inne zajęcia, bo musi remontować inne ulice, bo teraz radni rządzą, a on sam nie ma środków w budżecie. Nam nie zależy na postawieniu autostrady, ale na uczynieniu tej drogi przejezdnej, a w zamian usłyszałem, że mamy iść do radnych, bo on nic nie może. Poprosił o telefon w przyszłym tygodniu i ponownie podkreślił, że ma środków.

Czytelnik mówi również, że stan drogi jest fatalny ze względu na fakt, że miasto nie interesowało się jej remontem od samego początku. Dodaje, że mieszkańcy starają się poprawiać stan drogi we własnym zakresie. 

- Na tej ulicy od samego początku nie było nic robione. Staramy się działać we własnym zakresie, ale przy tych opadach domowe sposoby nie wystarczają. Poza tym, nie możemy ingerować w drogę, która należy do miasta.

Co na to sam dyrektor? Arkadiusz Podawczyk potwierdza odbytą rozmowę i zgłoszony problem, przy okazji zaznaczając, że jeżeli warunki atmosferyczne ulegną poprawie jednostka podejmie działania na tym terenie. 

- Zdaję sobie sprawę z trudnych warunków jakie panują na drodze ul. Wiejskiej. Największym problemem drogi jest brak możliwości odprowadzenia  z niej  wody i melioracji  terenu,  woda która zbiera się w okresie roztopów  na  zamarzniętej jeszcze ziemi nie może  ani  w nią wsiąknąć  ani nie ma jak odpłynąć, brak rowu, brak drożnego drenażu to wszystko wpływa na katastrofalne warunki panujące na  tej polnej drodze.  

Ponadto dyrektor tłumaczy, że we własnym zakresie może wykonać jedynie część zadań, natomiast większe inwestycje muszą zostać zaplanowane. Dlatego też takie problemy muszą być zgłaszane radnym, ponieważ sama jednostka nie ma wystarczających środków. Sam natomiast wystapi do burmistrza o przyznanie dodatkowych środków.

-Wystąpię do Burmistrza o przyznanie dodatkowych środków na wynajęcie ciężkiego sprzętu aby w jak najszybszym czasie można było tam  dowieźć i rozplantować pokruszony gruz betonowy i utwardzić doraźnie  podłoże.  – mówi dyrektor - Budowa nowej nawierzchni drogi z wykonaniem prawidłowego odwodnienia i odprowadzenie wody  wymaga jednak rozwiązań kompleksowych i powinna znaleźć się  jako jedno z zadań inwestycyjnych, które są zatwierdzane do realizacji  w danym roku  budżetowym przez radnych Rady Miasta Łęczyca. 

Mieszkańcy ulicy Wiejskiej muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać do poprawy warunków pogodowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE