Reklama

Problemy nowej sali – ma kto grać, nie ma kto pilnować

Opublikowano:
Autor:

Problemy nowej sali – ma kto grać, nie ma kto pilnować - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Okres zimowy dla sportowców wiąże się z przerwą oraz zajęciami przygotowującymi do rundy wiosennej. Z racji niesprzyjającej aury treningi zazwyczaj odbywają się na salach sportowych, jednak z tym wiąże się pewien problem. Z takim problemem zetknęli się zawodnicy Górnika Łęczyca i nie tylko, ponieważ, jak się okazuje, są trudności z wynajęciem nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Pod koniec grudnia ubiegłego roku miało miejsce jej uroczyste otwarcie, a do tej pory niewiele osób miało możliwość z niej skorzystać. Temat poruszył na wczorajszej sesji radny Marcin Zasada, który spytał p.o. burmistrza Andrzeja Rokickiego o to, czy obecnie można korzystać z nowej sali. - Z tego co wiem, pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 mówi, że szkoła nie ma zabezpieczonych pieniędzy na prąd, wodę, nie ma administratora tej sali. Jaki jest stan faktyczny na dzień dzisiejszy?

Andrzej Rokicki odpowiedział, że sala jest świeżo po odbiorze, jednak urząd musi dać jeszcze użyczenie szkole, z czym wiąże się problem – budynek powstał dzięki dofinansowaniu, w wyniku czego nie może służyć w celach komercyjnych. 

- Hala powstała ze środków, które pochodzą z dofinansowania i nie możemy prowadzić tam działalności komercyjnej, czyli dopóki jest trwałość projektu na czas, jaki jest zapisany w umowie, nie możemy wziąć złotówki za wynajem hali. A wpuścić kogoś bez dozoru na taką halę, to ogromne ryzyko. 

Radny Zasada stwierdził, że dozór nie ma nic wspólnego z odpłatnością sali. W odpowiedzi usłyszał, że na tę chwilę szkoła nie ma pieniędzy, aby kogoś zatrudnić na takie stanowisko. Burmistrz powiedział również, że w najbliższym czasie sala zostanie przekazana szkole pod trwały zarząd.

- W najbliższym czasie ta sala zostanie przekazana pod trwały zarząd dyrekcji szkoły, czyli szkoła będzie mogła wprowadzić pewne rozwiązania – oznajmił burmistrz. 

Chętni do skorzystania z nowej sali muszą więc uzbroić się w cierpliwość. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE