Reklama

Prokuratura łęczycka wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura łęczycka wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj nad ranem na autostradzie A2 w miejscowości Świnice Warckie. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwoje dzieci w wieku 11 i 13 lat. Trzy kolejne osoby trafiły do pobliskich szpitali w Poddębicach i Łęczycy. Jak wynika z dokonanych na obecnym etapie ustaleń, 33 – letnia kobieta kierując samochodem marki Opel Insignia straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z pasa jezdni i uderzyła w przydrożną barierkę. Przednie siedzenie obok niej zajmował 34 – letni mężczyzna, a na tylnej kanapie podróżowało jej dwoje dzieci – 11 letnia dziewczynka i o dwa lata starszy chłopiec. Następnie w Opla uderzył, prawdopodobnie w czasie gdy usiłowały go opuścić podróżujące w nim osoby, samochód ciężarowy – laweta.W wyniku zderzenia, na miejscu śmierć poniosły dzieci. Wszystko wskazuje na to, że pozostali uczestnicy wypadku nie doznali poważniejszych obrażeń. Trafili do pobliskich szpitali i poddawani są obserwacji. Miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, było silnie zamglone. 

Prawdopodobne jest, że kierująca Oplem odbiła gwałtownie w prawo, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, który wyprzedzając, zajechał jej drogę – te informacje wymagają jednak potwierdzenia. Opel Insignia został zabezpieczony i poddany będzie szczegółowym badaniom.

Na miejscu tragedii trwają oględziny lawety. Prawdopodobnie jutro odbędą się sądowo – lekarskie sekcje zwłok dzieci, które pozwolą na przybliżenie  okoliczności i mechanizmu powstania poszczególnych obrażeń.

Na obecnym etapie nie sposób jeszcze wyciągać wniosków co do osób odpowiedzialnych za wypadek. Możliwe to będzie po pogłębieniu ustaleń dowodowych – prawdopodobnie zajdzie również konieczność powołania biegłego ds. ruchu drogowego.

Przestępstwo polegające na spowodowaniu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym jest zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat ośmiu. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontaktowanie się z KPP w Łęczycy lub z tamtejszą prokuraturą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE