Reklama

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie złamania warunków zawieszenia burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie złamania warunków zawieszenia burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ostatnim czasie był aż nadmiar informacji zawierających słowa kluczowe takie jak: prokuratura, sąd, burmistrz i Krzysztof Lipiński. Jednak kolejna ze spraw związanych z zawieszonym burmistrzem została wyjaśniona.Przypomnijmy, że temat dotyczy informacji złożonych przez przewodniczącego rady miasta Pawła Kuleszę oraz radnego Marcina Zasadę, którzy poinformowali prokuraturę o możliwym złamaniu warunków zawieszenia w pełnieniu funkcji burmistrza przez Krzysztofa Lipińskiego.

Postanowienie prokuratury wydane 9 grudnia ubiegłego roku złamane miało zostać dwa razy - pierwszy, 12 grudnia, kiedy Krzysztof Lipiński pojawił się w Domu Kultury na spotkaniu w sprawie reformy oświaty. Drugi raz burmistrz uczestniczył w posiedzeniu rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Obydwie te sprawy trafiły do prokuratury w dwóch pismach.

Sprawę początkowo miała badać Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty, która  przekazała to Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy. Ta, po zbadaniu, w połowie marca podjęła decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa. 

- Podjęto decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa – powiedział zastępca Prokuratora Rejonowego Robert Podlasiak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE