Reklama

Reklama

Przed nami ostatni wakacyjny weekend

Opublikowano: pt, 28 sie 2015 10:36
Autor:

Przed nami ostatni wakacyjny weekend  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zbliża się ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu łęczyckiego jak i całego województwa przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego.  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy włączają się w ogólnowojewódzkie działania pn: "Bezpieczny weekend".Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Przyczyną takiego zachowania kierujących jest zmęczenie długą monotonną jazdą, zdenerwowanie licznymi utrudnieniami na drogach oraz ciągły pośpiech. Wówczas kierujący nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, i nieprawidłowo wyprzedzają np.: „na trzeciego”.

Reklama

Odrębnym problemem stale pozostaje kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie. W związku z przewidywanymi zagrożeniami, na drogach można spodziewać się obecności większej liczby policjantów. Ich działania mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków. W tym okresie w walce z piratami drogowymi mundurowi będą korzystać z nowoczesnych urządzeń i sprzętu kontrolno-pomiarowego. Wykorzystane zostaną motocykle służbowe i pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów, stan trzeźwości kierujących i sposoby przewożenia pasażerów w szczególności tych najmłodszych. Jednym z głównych elementów pełnienia służby będzie pomoc uczestnikom ruchu drogowego polegająca m.in. na eliminowaniu występujących utrudnień (zatorów drogowych), poprzez doraźne ręczne kierowanie ruchem. Policjanci będą również egzekwować respektowanie przez kierujących pojazdami i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) ograniczeń w ruchu (Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach), które obowiązują w dniach:

28 sierpnia br. (piątek) – w godz. 18:00 - 22:00
29 sierpnia br. (sobota) – w godz. 8:00 - 14:00
30 sierpnia br. (niedziela) – w godz. 8:00 – 22:00

Apelujemy o planowanie podróży, odpowiednio wczesny wyjazd i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Przed wyruszeniem w podróż przygotujmy odpowiednio pojazd, aby nie sprawił nam niemiłej niespodzianki i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Za kierownicą siadamy wypoczęci i bezwzględnie trzeźwi, a podczas długotrwałej podróży regenerujemy siły podczas postojów na wyznaczonych parkingach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.