Reklama

Reklama

Przedstawiciele gminy Łęczyca z wizytą w Słomnikach

Opublikowano: czw, 24 mar 2016 10:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 16 marca bieżącego roku wójt gminy Łęczyca - Jacek Rogoziński wraz z radnymi gminy oraz pracownikami Urzędu Gminy zajmującymi się inwestycjami oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych, udali się do miejscowości Słomniki, gdzie spotkali się z tamtejszymi włodarzami w celu obejrzenia obiektów wybudowanych w energooszczędnym standardzie budynku pasywnego. Najważniejszym z nich jest wybudowana w 2010 roku hala sportowa, która jest pierwszym w Polsce tego typu budynkiem użyteczności publicznej, który posiada certyfikat jakości niemieckiego Passivhaus Institut Darmstadt.Drugim obiektem wybudowanym w tej technologii, który odwiedzili przedstawiciele naszej Gminy była sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Waganowicach (gmina Słomniki).

Reklama

O korzyściach związanych z budową tego typu obiektów, ich funkcjonowaniem, kosztami związanymi z utrzymaniem, opowiedzieli Burmistrz Gminy Słomnik – Paweł Knafel, Zastępca Burmistrza – Michał Chwastek oraz pracownik Referatu Rozwoju i Inwestycji tamtejszego urzędu. Delegaci Gminy Łęczyca byli pod dużym wrażeniem zarówno techniki funkcjonowania takich obiektów, ich konstrukcji, jak i samego wyglądu.

Budynki pasywne wykazują zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na energię niż budynki tradycyjne. Dzięki tego typu rozwiązaniom konstrukcyjnym maleją koszty ogrzewania i zaopatrzenia w energię elektryczną. Niewielkie zapotrzebowanie na ciepło pozwala zmniejszyć emisje szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery, które związane są ze zjawiskiem niskiej emisji.

Gmina Łęczyca planuje tego typu inwestycję przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.