Reklama

Przedstawiciele Wojewody Łódzkiego w Łęczycy. O czym rozmawiano?

Opublikowano:
Autor:

Przedstawiciele Wojewody Łódzkiego w Łęczycy. O czym rozmawiano? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Sytuacja panująca w łęczyckim samorządzie nie jest łatwa i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest inaczej. Rezygnacja Andrzeja Rokickiego z funkcji zastępcy burmistrza nie pomogła w jej rozwiązaniu, dlatego wczoraj w urzędzie miejskim doszło do spotkania przedstawicieli Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau z radnymi.Spotkanie odbyło się o godzinie 10:00 i brali w nim udział: przewodniczący rady miejskiej oraz przedstawiciele klubów: „Dla Łęczycy” i „Od Nowa”. Jak relacjonują uczestnicy, goście chcieli zapoznać się z sytuacją panującą w naszym mieście i pytali o stan władzy wykonawczej. - Prawie wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że istnieje potrzeba wprowadzenia osoby pełniącej obowiązki burmistrza – mówi przewodniczący Paweł Kulesza – Nie zapadły żadne decyzje, państwo przyjechali zapoznać się z sytuacją.

- Oni przyjechali sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda władza wykonawcza. Tylko radny Koperkiewicz był przeciw, a wszyscy pozostali wyrazili zgodę, że musi zostać wprowadzona osoba pełniąca obowiązki burmistrza – relacjonuje radny Wojciech Wojciechowski

Radny Zenon Koperkiewicz też mówi o tym, że radni opowiadali o sytuacji w Łęczycy, dotyczącej władzy wykonawczej. 

- Wysłannicy wojewody przyjechali konkretnie wysłuchać, dowiedzieć się jak wygląda sprawa w samorządzie –i dodaje, że spóźnił się, ponieważ nie został powiadomiony przez przewodniczącego o spotkaniu.

Problem z powiadomieniem poruszył też radny Robert Łukasiewicz, który mówił, że o wczorajszym spotkaniu dowiedział się w środę o godzinie 17. Zaraz po tym we własnym zakresie poinformował członków klubu „Dla Łęczycy”. 

- Oficjalnie nic nie widziałem, to było skierowane do przewodniczącego. O godzinie 17 dowiedziałem się, że takie spotkanie jest  - mówi – Konkluzja spotkania była taka, że na tę chwilę nie ma kto podpisywać uchwał budżetowych, aktów notarialnych. Podkreśliłem, że w miejscu staliśmy już 9 grudnia. Co do tego wszyscy jesteśmy zgodni, że należy wprowadzić osobę pełniącą obowiązki burmistrza.

Okazuje się również, że wczoraj miało miejsce drugie spotkanie, w którym brali udział: sekretarz Ewa Lewińska, doradca burmistrza Krzysztof Urbański, Krzysztof Hopaluk, Krzysztof Graczyk i Jarosław Pacholski. 

Krzysztof Urbański w rozmowie z nami mówi, że przedstawiciele pytali o sytuację łęczyckiego samorządu. 

- Państwo wysłuchali nas, zapoznali się z sytuacją w Łęczycy. Te informacje przekażą panu wojewodzie, który będzie podejmował decyzje w przedmiocie wprowadzenia zarządu komisarycznego lub osoby pełniącej obowiązki burmistrza – opowiada doradca burmistrza. Mówi też, że spytano go o zdanie ws. potencjalnych rozwiązań – W mojej ocenie lepsze byłoby powołanie pełniącego obowiązki burmistrza Łęczycy, ponieważ wtedy rada może dalej podejmować uchwały i można dalej realizować inwestycje. W przypadku zarządu komisarycznego takie coś nie byłoby możliwe. 

Jarosław Pacholski, prezes SM „Łęczycanka” i uczestnik drugiego spotkania mówi, że on jedynie wyrażał opinię na temat współpracy z miastem. 

- Zostałem poproszony o wyrażenie opinii na temat współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” z urzędem miasta.

Na decyzję Wojewody Łódzkiego, co dalej z łęczyckim fantem trzeba będzie poczekać. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE