Reklama

Przewodniczący komisji rewizyjnej nie wpuszczony na Walne Zgromadzenie. Jest oświadczenie Andrzeja Domagały

Opublikowano:
Autor:

Przewodniczący komisji rewizyjnej nie wpuszczony na Walne Zgromadzenie. Jest oświadczenie Andrzeja Domagały - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dwa tygodnie temu miały odbyć się Walne Zgromadzenia Wspólników Spółek Miejskich – Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, jednak z różnych przyczyn one się nie odbyły. Więcej o tym piszemy: TUTAJNowe terminy wypadają na ten tydzień (w PEC-u dziś trwa), a przewodniczący komisji rewizyjnej Andrzej Domagała nie został wpuszczony zarówno ostatnio, jak i teraz na obrady.W związku z tym wystosował on oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej (pisownia oryginalna):

„W dniu 12 czerwca 2017 roku miało się odbyć Walne Zgromadzenie Wspólników PEC w Łęczycy. W tym dniu udałem się do siedziby PEC-u przy ul. Tumskiej celem przysłuchania się obradom. Przedstawiłem się Panu Prezesowi PEC oraz poinformowałem o celu swojej wizyty. Po rozpoczęciu zgromadzenia Pan Prezes PEC wyraził swoje wątpliwości, co do mojego obecności, stwierdzając, że nie ma ona żadnego uzasadnienia. Z opinii obecnego na zgromadzeniu radcy prawnego wynikało, że udział w zgromadzeniu może brać osoba, która posiada zaproszenia wystosowane przez właściciela Spółki czy Gminy Miasto Łęczyca.

Wobec tego w dniu 22 czerwca 2017 roku, podczas obrad Rady Miejskiej, wystąpiłem z wnioskiem do Pani Sekretarz Miasta, która zastępowała nieobecnego Zastępcę Burmistrza, o przygotowanie takich zaproszeń dla wszystkich przewodniczących komisji przy Radzie Miasta oraz dla Przewodniczącego Rady Miasta.

W dniu dzisiejszym uzyskałem informację od Pani Sekretarz, że nie widzi potrzeby uczestnictwa radnych w Walnym Zgromadzeniu PEC.

Ta wypowiedź Pan Sekretarz przesądziła o tym, że mieszkańcy miasta i odbiorcy ciepła zostali pozbawieni możliwości uzyskania informacji o przebiegu walnego zgromadzenia i podejmowanych tam ważnych, a nawet bardzo  ważnych decyzji choćby takich jak cena energii cieplnej, podział i wypłata dywidendy, a przede wszystkim zmiana warunków zatrudnienia Prezesa PEC czy przyjęcie kolejnych członków zarządu PEC.”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE