Reklama

Psiaki z łęczyckiego schroniska czekają na żywność i rzeczy. I Ty możesz pomóc

Opublikowano:
Autor:

Psiaki z łęczyckiego schroniska czekają na żywność i rzeczy. I Ty możesz pomóc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wraz z początkiem września Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” przypomina mieszkańcom i instytucjom o zbiórce żywności i rzeczy, które mogą przydać się podopiecznym schroniska nie tylko w zimę, ale przez cały rok. Dyrektor Karol Niewiadomski mówi, że każda podarowana rzecz będzie miała swoją wartość.- Jest to kolejny rok zbierania karmy, ale i innych rzeczy takich jak smycze, zabawki, koce i tego typu przedmioty, które mogą się przydać naszym psiakom. Rozesłaliśmy pisma do szkół oraz przedszkoli na terenie powiatu łęczyckiego i nie tylko. Mamy duży oddźwięk, jeśli chodzi o akcję. Otrzymujemy pomoc nie tylko ze szkół, ale i innych podmiotów. Ostatnio odwiedzili nas podopieczni Domu Pomocy Społecznej, którzy podarowali karmę zwierzakom. 

Karol Niewiadomski tłumaczy, że akcja trwa cały rok i oprócz zbiórki ma także na celu uświadomienie mieszkańcom, że na terenie miasta są zwierzęta, które potrzebują pomocy.

- Moim zdaniem ważne jest funkcjonowanie w świadomości społecznej informacji o tym, że w naszym schronisku są zwierzaki, które wymagają pomocy i troski. Staramy się przypominać o tym mieszkańcom, którzy w każdej chwili mogą coś podarować. Wiem, że nie każdy może adoptować zwierzaka, więc myślę, że to może być substytut dla tych, którzy nie mają takiej możliwości, a chcą pomóc. Akcja jest w trybie ciągłym, jeśli ktoś ma takie życzenie, zawsze może się z nami skontaktować i dostarczyć nam lub w schronisku, po wcześniejszym umówieniu się – kończy dyrektor. 

Przedmioty można zostawiać w schronisku na ul. Staromiejskiej lub umówić się przez telefon – 24 721 03 47 w celu odebrania podarowanych rzeczy przez pracowników jednostki.

Godziny otwarcia schroniska:

Od poniedziałku do soboty w godzinach 08:00 – 16:00,

w niedzielę i święta w godzinach 09:00 – 14:00

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE