Reklama

"Puls Języka" gościł w piątkowskim Gimnazjum

Opublikowano:
Autor:

"Puls Języka" gościł w piątkowskim Gimnazjum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Za Mickiewicza kultura wędrowała pod strzechy , a obecnie „Puls Języka” wędruje po większych i mniejszych  miejscowościach naszego województwa. Nniezwykli goście przybyli także do piątkowskiego Gimnazjum."Puls Języka" to przedsięwzięcie odbywające się w ramach ogólnopolskiej kampanii Narodowego Centrum Kultury „ Ojczysty – dodaj do ulubionych”, której celem jest kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny.

Organizatorem „Puls języka”, która to akcja odbywa się na terenie województwa łódzkiego, jest Śródmieście Forum Kultury - Dom Literatury w Łodzi.

W przedsięwzięciu udział wzięli: aktor Konrad Łaszewski, zespół break-dance prezentujący język ciała, pieśniarz Kuba Pawlak, zwycięzca Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu ( absolwent szkoły muzycznej w Brzezinach), oraz Kalina Jerzykowska – pisarka dla dzieci.

Kalina Jerzykowska jest za równo autorką zbioru wierszy pozwalających polubić polską ortografię, jak również książek dotyczących pięknej wymowy, gdyż ocenia sama pisarka ważne jest, żeby język jako narzędzie komunikacji  był precyzyjny zarówno w sferze samego dźwięku, jak i logiczny w treści.

„Puls języka” był z pewnością niezwykłą lekcją języka polskiego zarówno dla uczniów jak i naszych nauczycieli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE