Reklama

Radni bronią pensji burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Radni bronią pensji burmistrza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Walka o zachowanie pensji burmistrza trwa. Choć wojewoda nie dopatrzył się nieprawidłowości przy decyzji o jej obniżeniu, ta po raz kolejny została zaskarżona. Tym razem przez przychylny włodarzowi klub radnych "Dla Łęczycy".Decyzja o obniżeniu pensji burmistrzowi zapadła 13 września. Uchwała przeforsowana głosami radnych klubu "Od Nowa" niemal natychmiast została przez burmistrza zaskarżona do wojewody. Ten zażądał wyjaśnień od radnych.- Wojewoda otrzymał odpowiedzi i ostatecznie nie podjął żadnego rozstrzygnięcia nadzorczego w tej sprawie - dowiedzieliśmy się z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.Co zakopał wojewoda, na nowo wykopali radni sprzyjającego burmistrzowi klubu "Dla Łęczycy". Zaskarżyli oni uchwałę jeszcze raz, tym razem podając inne powody.

- Radnym nie przedstawione zostały dostarczone materiały wskazujące na zasadność zarzutów wobec burmistrza stanowiących uzasadnienie faktycznego obniżenia jego wynagrodzenia. Ponadto podejmując wymienioną uchwałę Rada nie dysponowała żadną opinią prawną - wyczytać można w kolejnym piśmie z województwa.

Radni "Dla Łęczycy" zaskarżyli także uchwałę, która była odpowiedzią na poprzednie wezwanie wojewody.

- Organ nadzoru wzywa do złożenia wyjaśnień z uwzględnieniem odniesienia się do unormowań zawartych w Regulaminie Pracy Rady Miejskiej w Łęczycy. Zastrzeżenie organu dotyczy także podstawy prawnej uchwały - pisze do Rady Ireneusz Krześnicki, dyrektor wydziału prawnego, nadzoru i kontroli Urzędu Wojewódzkiego.

W związku z tym wczoraj w biurze prawnych UW stawił się przewodniczący Rady Miejskiej.

- Składałem wyjaśnienia na piśmie, niejako w swoim imieniu. Postawione zarzuty dotyczyły przebiegu sesji, a nie wartości merytorycznej uzasadnienia - komentuje Paweł Kulesza.

Decyzja wojewody znana powinna być w ciągu kilku dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE