Reklama

Radni działają na szkodę miasta? Tak twierdzi Krzysztof Urbański

Opublikowano:
Autor:

Radni działają na szkodę miasta? Tak twierdzi Krzysztof Urbański - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Z problemami dotyczącymi ruchu drogwego boryka się większość miast. Nie inaczej jest w Łęczycy, gdzie kierowcy i piesi muszą codziennie mierzyć się z bezpieczeństwem na drogach i korkami w godzinach szczytu.W przypadku korków miejskich, łęczycki samorząd wciąż szuka rozwiązań, aby jak najlepiej upłynnić ruch. Kwestia utworzenia drogi objazdowej na ulicy Kopalnianej wciąż pozostaje otwarta, natomiast władze zainteresowały się również północno-zachodnią częścią miasta. W tej sprawie głosowano na poniedziałkowej sesji rady miasta, gdzie radni odrzucili uchwałę mówiącą o wyrażeniu zgody na nabycie przez miasto niezabudowanej nieruchomości.Chodzi o fragment terenu położonego na ulicy Popiełuszki, który w zamyśle miałby służyć jako podwalina do utworzenia łącznika między ulicą Zachodnią a ulicą Popiełuszki właśnie. Zastępca burmistrza Krzysztof Urbański nie krył oburzenia z powodu takiego obrotu spraw, mówiąc wprost, że radni zadziałali tym samym na szkodę miasta.- To jest działanie na szkodę miasta. Pan burmistrz wynegocjował bardzo dobre warunki i ta droga byłaby idealną alternatywą dla ulicy Kaliskiej, gdzie natężenie ruchu jest ogromne – mówi Krzysztof Urbański.

Kwota, jaką miasto miałoby zapłacić właścicielowi za ten grunt wynosiłaby około 70 tys. zł., a zastępca burmistrza przekonuje, że nie byłoby problemów z pozostałymi terenami, ze względu na umowę między miastem a właścicielami tych terenów.

- Miasto ma spisaną umowę dzierżawy gruntu z pozostałymi właścicielami. Istnieje w tych umowach punkt, który mówi,że w przypadku, gdyby miasto miało rozpocząć wykonywanie prac na tych terenach, natychmiast rozpocznie się procedura ich wywłaszczania – wyjaśnia.

Innego zdania jest przewodniczący rady miasta Paweł Kulesza, który mówi bez ogródek, że nie wierzy w żadne zapewnienia burmistrzów. Dodaje również, że radni kierowali się względami bezpieczeństwa.

- Przede wszystkim nie wierzę absolutnie w żadne zapewnienia tych panów. Dzierżawa wieczysta jest prawie taka sama jak akt własności i nie wiem czy rzeczywiście odbyłoby się to bezproblemowo. Poza tym, proszę zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku utworzenia tam przejazdu, cały problem natężenia ruchu, spadłby na ulicę Zachodnią. Jest tam szpital, przedszkole, szkoła podstawowa, a dodatkowy ruch wcale nie zwiększyłby bezpieczeństwa na tamtym obszarze.

Z kolei radny Paweł Kurczewski zgadza się z pomysłem burmistrza i idąc za słowami Krzysztofa Urbańskiego, również uważa, że radni zagłosowali na niekorzyść miasta.

- Pomysł miał służyć jako stworzenie alternatywnej drogi dla ulicy Kaliskiej, gdzie wiecznie panują korki. Jestem przekonany, że utworzenie takiego łącznika z pewnością umiliłoby życie kierowcom, a odrzucenie tej uchwały jest stratą dla miasta. Moim zdaniem większość radnych zagłosowała tym samym na jego niekorzyść.

Radny Marcin Zasada pozostaje sceptykiem wobec takiego rozwiązania. Dodaje, że z budową takiego łącznika związane są ogromne koszty. Podkreśla również, że radni mają inny plan wobec zagospodarowania części tych terenów (chodzi o tzw. „wembley”) – chcą zbudować tam skatepark.

- Jest to dość dziwny pomysł, ponieważ budowa łącznika wiąże się z dużymi kosztami. A ta władza lubi porywać się na dziwne pomysły generujące olbrzymie koszty. Jeżeli burmistrzom tak bardzo zależy na odkorkowaniu Łęczycy, to proponowałbym, aby zajęli się ulicą Marii Konopnickiej – mówi radny – Chodzi w tym wszystkim o to, że ewentualny zakup ziemi nad którym głosowaliśmy, wyeliminowałby wszelkie inne inwestycje na tym obszarze. My mamy plan, aby w inny sposób zagospodarować ten teren, budując na przykład skatepark, o który młodzież zabiega. Każda inwestycja musi być uzasadniona społecznie lub ekonomicznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE