Reklama

Radni gminy Łęczyca uchwalili budżet

Opublikowano:
Autor:

Radni gminy Łęczyca uchwalili budżet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Choć Święta już niedługo, niektórzy nie mają czasu na robienie świątecznych porządków. Tyczy się to zwłaszcza samorządowców, którzy pod koniec roku mają napięty harmonogram prac.Dlatego też 21 grudnia o godzinie 9 odbyła się XVIII sesja rady gminy Łęczyca, podczas której radni podejmowali uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2016 r.Choć sprawy budżetowe są zazwyczaj tematem, który częściej dzieli niż łączy, tak w tym przypadku radni jednogłośnie byli zgodni.

Zadowolenia z tego faktu nie kryje wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński, ponieważ zatwierdzany budżet był pierwszym, przedstawionym przez niego, budżetem.

- Na sesji gminy Łęczyca został zatwierdzony budżet i jest to o tyle fajne, że udało się to zrobić w normalnym terminie, bez korzystania ze szczególnych przywilejów ustawy, ponieważ ustawa mówi wyraźnie, że budżet zatwierdza się do końca roku kalendarzowego. W szczególnych przypadkach do końca stycznia – mówi  - Nam natomiast udało się to zrobić w normalnym terminie. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, ponieważ jest to mój pierwszy budżet i został on zatwierdzony jednogłośnie.

Wójt dodaje, że budżet jest oparty na zasadzie, jaka była stosowana w latach poprzednich.

- Ten budżet jest oparty na zasadach lat poprzednich, czyli w większym formacie oświata, urząd gminy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, natomiast pozwalający też na wykonanie pewnych inwestycji, pomimo faktu, że spłata długu wynosi  prawie 1 mln. zł.

Na ineestycje gmina planuje wydać około 1 mln. zł., choć wójt ma nadzieję, że po podsumowaniu tego roku, ta kwota zwiększy się, również wzorem lat poprzednich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE