Reklama

Radni zagłosowali – dwie szkoły podstawowe w gminie Góra św. Małgorzaty

Opublikowano:
Autor:

Radni zagłosowali – dwie szkoły podstawowe w gminie Góra św. Małgorzaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W wielu samorządach powstało niemałe zamieszanie związane z reformą oświaty, która polega na likwidacji gimnazjów. Jakiś czas temu informowaliśmy o wątpliwościach mieszkańców gminy Góra św. Małgorzaty, związanymi z dostosowaniem sieci szkół.Przypomnijmy, że według relacji rodziców, gmina rozważała utworzenie ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Sługach oraz Szkoły Podstawowej w Górze św. Małgorzaty z filią w Gaju.Wówczas Agnieszka Borowska z Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych stanowczo zaprzeczyła tym informacjom, wyjaśniając, że pod uwagę brane są inne możliwości. Wczoraj (15 luty) w gminie odbyła się sesja, podczas której radni podejmowali uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół, który prezentuje się następująco: 

1.  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze św. Małgorzaty stanie się z dniem 1 września 2017 roku ośmioletnią szkołą podstawową

2. Gimnazjum w Nowym Gaju z dniem 1 września 2017 roku zostanie włączone do ośmioletniej Szkoły Podstawowej w Sługach

3. Szkoła Podstawowa w Sługach stanie się ośmioletnią szkołą podstawową z dniem 1 września 2017 roku i od tego dnia będzie funkcjonowała w dwóch budynkach znajdujących się w bliskiej odległości: 

- w roku szkolnym 2017/2018 w budynku w Sługach będą się uczyły dzieci klas I-VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klasy VII będą się uczyli w budynku znajdującym się w Nowym Gaju, 

- od roku szkolnego 2018/2019 w budynku w Sługach będą uczyły się dzieci z klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klas IV-VIII będą uczyli się w budynku znajdującym się w Nowym Gaju. 

4. W roku szkolnym odpowiednio: 2017/2018 i 2018/2019 w budynku w Nowym Gaju prowadzone będą klasy dotychczasowego gimnazjum, do czasu likwidacji tych klas zgodnie z przepisami ustawy.

Uchwała, uprzednio pozytywnie zaopiniowana podczas posiedzenia komisji stałych, została podjęta. Wójt Włodzimierz Frankowski do jutra (17 luty) musi przekazać uchwałę kuratorowi, który z kolei wyda opinię. 

Należy podkreślić, że pozytywna opinia kuratorium jest niezbędna do podjęcia uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. Wówczas rada gminy ma czas do 31 marca, aby podjąć ostateczną decyzję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE